UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адміністрація Трампа готує нові санкції за втручання РФ в американські вибори

Без уваги не залишаться й кібератаки, зокрема NotPetya.

В Адміністрації президента США Дональда Трампа готують нові санкції проти Росії за втручання в президентські вибори 2016 року та кібератаки минулого року, пише Reuters із посиланням на американських високопосадовців.

Республіканці та демократи практично одностайно проголосували за законопроект про нові санкції проти РФ влітку 2017 року. Вони звинувачували Трампа в тому, що він не покарав Москву і занадто м'який відносно свого російського колеги, президента РФ Володимира Путіна.

Звинувачення законодавців США залунали одразу ж після прийняття адміністрацією Трампа у січні рішення не оголошувати про нові санкції проти Росії у відповідності до нового закону.

На брифінгу для журналістів представники адміністрації президента США пояснили, що процес гальмується через юридичні причини, і не може бути прискорений у відповідь на критику. При цьому вони не розповіли про те, коли саме буде прийняте остаточне рішення, й які саме санкційні заходи розглядаються.

За словами чиновників, частина санкцій вже накладена на два російських підприємства, що фігурують у обвинуваченні спецпрокурора США Роберта Мюллера щодо втручання Росії в американські президентські вибори 2016 року.

Так, вони торкнулися Concord Catering і Concord Management and Consulting, які контролювали групу-координатора втручання Internet Research Agency. Санкції на обидві компанії були накладені в червні, у зв'язку із вторгненням Росії в Україну.

"Процес впровадженя санкцій тривалий, важкий і непривабливий, але коли у нас будуть докази і ми будемо готові, ми накладемо санкції", - пояснив один із чиновників.

Крім того, адміністрація Трампа розглядає санкції у відповідь на велику торішню кібератаку NotPetya. Минулого тижня Білий дім заявив про те, що атака російських військових у червні 2017 року торкнулася всього світу, завдала мільярдних збитків і зачепила країни Європи, Азії і обох Америк.

Нагадаємо, Росію підозрюють у втручанні у вибори президента Сполучених Штатів у 2016 році.

17 травня 2017 року міністерство юстиції США призначило Роберта Мюллера на посаду спеціального прокурора для розслідування втручання Росії у президентські вибори.

У межах справи Мюллер викликав на допит генерального прокурора США Джеффа Сешнса. Він став першим з адміністрації Трампа, хто давав свідчення у цій справі.

Про готовність свідчити під присягою заявив і сам президент Дональд Трамп.

Разом із тим, він неодноразово заявляв про відсутність будь-якої "змови" з Росією.

Нещодавно Міністерство юстиції США висунуло проти 13 громадян Росії і трьох російських компаній обвинувачення у втручанні в президентські вибори 2016 року. Учасники змови розміщували політичну рекламу, поширювали інформацію компрометуючого характеру про колишнього державного секретаря США і кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон та інформацію на підтримку кандидата-республіканця Дональда Трампа, а також намагалися організувати акції протесту в США. У своїй діяльності обвинувачені активно використовували соціальні мережі, а після виборів – видаляли акаунти, тим самим намагаючись приховати сліди злочину.