UA / RU
Підтримати ZN.ua

75 британських компаній визнали, що могли порушити санкції проти Росії у 2023 році — The Times

Більшість порушень були "ймовірно, випадковими".

75 британських компаній визнали, що могли порушити санкції проти Росії минулого року. Згідно з даними Управління з імплементації фінансових санкцій, з моменту вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року кількість компаній, які добровільно повідомили Міністерство фінансів про можливі порушення санкцій, зросла до 161.

Порушення санкцій може призвести до цивільних штрафів у розмірі 1 млн фунтів стерлінгів або 50% від вартості порушення, залежно від того, яка сума більша. Також порушення можуть бути передані для кримінального переслідування, що може призвести до необмежених штрафів або тюремних ув'язнень, йдеться в матеріалі газети The Times.

На сьогодні найбільший цивільний штраф, накладений у Великій Британії за порушення санкцій проти Росії, становить 20,5 млн фунтів стерлінгів і стосується порушень у 2015-2018 роках. Стейсі Кін, партнер юридичної фірми Pinsent Masons зазначила, що більшість нещодавніх порушень санкцій, швидше за все, були випадковими.

Читайте також: Логістична фірма, пов'язана з Німеччиною, допомагала російським виробникам, які потрапили під санкції — Reuters

"У багатьох випадках фірми порушують санкції через кілька годин або днів після того, як Велика Британія додає компанію до санкційного списку. Однак, якщо компанії хочуть отримати поблажливе ставлення до себе з боку британської влади за порушення санкцій, вони повинні самостійно повідомляти про це", — сказала вона.

Станом на лютий цього року Британія запровадила санкції проти близько двох тисяч осіб, компаній та груп у Росії.

"Виклик для бізнесу полягає в тому, що особи та організації, які підпадають під санкції, як і раніше прагнуть зберегти свої позиції у Великій Британії, торгувати з британськими контрагентами або отримати доступ до британських інвестицій. Вони часто роблять це через підставні компанії або трасти, де важко визначити, хто є кінцевим власником", — додала Кін.

Читайте також: Британія розширила санкції проти РФ: під обмеження потрапили, зокрема, судна “тіньового флоту”

Раніше газета The Times повідомляла, що за перші десять місяців минулого року британські постачальники експортували до Росії критично важливі компоненти, включаючи напівпровідники та безпілотники, на суму понад 100 млн доларів. Ця цифра свідчить про скорочення торгівлі між Росією та Великою Британією порівняно з 2022 роком, коли було експортовано критично важливих компонентів на суму близько 770 мільйонів доларів.