UA / RU
Підтримати ZN.ua

450 випадків: ООН оприлюднила статистику по катуваннях в Білорусі після початку протестів

Наразі мінімум шість родин не знають нічого про місцезнаходження та стан здоров’я когось зі своїх рідних.

Від початку протестів у Білорусі, тобто від 9 серпня, в країні зафіксували 450 задокументованих випадків катування та нелюдського поводження з людьми. Про це йдеться в пресрелізі організації.

Наразі мінімум шість родин не знають нічого про місцезнаходження та стан здоров’я когось зі своїх рідних.

В ООН повідомили також про виявлення епізодів насильства по відношенню до дітей та жінок, в тому числі й сексуального.

«Ми вкрай стурбовані сотнями заяв про катування та інші види жорстокого поводження в слідчих ізоляторах», - заявили у відомстві.

В Управлінні верховного комісара ООН з прав людини зажадали від білоруської влади не тільки провести повне розслідування, а притягнути до відповідальності винних і компенсувати завдані збитки постраждалим та їхнім родинам.

Читайте також: Білорусь домовляється з РФ про рефінансування держборгу - ЗМІ

Білоруські акції протесту і демонстрації проти результатів президентських виборів тривають 24-ий день. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками. Представники ОМОН застосовували до пікетників силу. Також серед учасників акцій протесту є загиблі і зниклі безвісти.

Координаційна рада, яка сформувала опозицію, сформулювала свої вимоги до нинішньої влади. Проти неї в країні   почали кримінальне провадження  за ст. 361 Кримінального Кодексу.

Чи впаде режим Лукашенка в результаті вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA. Про те, чи відправить Путін російські війська в Білорусь для збереження Лукашенка при владі, Володимир Кравченко пише в статті «Дзвінок «другові».

Андрій Паливода в статті «Ні війни, ні миру» розповідає про те, що зараз відбувається в Білорусі і навколо білоруської революції.

Про те, як церковна Москва змістила патріаршого екзарха митрополита Павла і замінила його людиною, яка влаштовує і Москву, і Лукашенка пише Катерина Щоткіна в статті «Бацька і батюшки».