Плани були грандіозні. Олаф Шольц, канцлер Німеччини відвідав Китай, він був сповнений рішучості продемонструвати Берліну свою позицію на світовій арені. Зрештою, поїздка виявилася безрезультатною — за винятком кількох чинників. Нездатність домогтися якихось значущих поступок від голови Китаю Сі Цзіньпіна, якого Шольц сподівався переконати напоумити Владіміра Путіна, пішла за іншими невдачами в зовнішній політиці й викликала невдоволення всередині країни, зазначає The Times.
Усе, з чим Шольц повернувся додому — це обіцянка скасувати обмеження на імпорт німецьких яблук і яловичини. Гірше того, він повторив невдалий підхід своєї попередниці Ангели Меркель, уклавши угоду з обміну технологіями в обмін на доступ до великого китайського ринку. Це, однак, збільшує залежність слабкої економіки Німеччини, яка демонструє найнижче економічне зростання серед країн G7, від Китаю. Повернувшись із Пекіна, Шольц отримав перевірку реальністю після арешту китайських шпигунів, звинувачених у крадіжці результатів досліджень у галузі корабельних двигунів і лазерних технологій.
"Шольц просто не у своїй тарілці, коли йдеться про зовнішню політику. Він продовжує йти шляхом Меркель скрізь, де тільки може. У нього немає власних ідей, і він просто намагається йти шляхом найменшого опору", — каже політичний аналітик Ульріх Шпек.
Нагадаємо, що медіа-організація Politico зазначала, що ігноруючи тиск США, Шольц прагне обіймів Китаю. Крім того, після візиту Шольца до Пекіна лідер найбільшої опозиційної партії країни Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц назвав Китай загрозою безпеці.