UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міжнародні спостерігачі заявили про порушення під час виборів в Одесі

На багатьох виборчих дільницях Одеси кількість бюлетенів значно перевищувала кількість виборців.

Під час місцевих виборів в Одесі на виборчих дільницях кількість бюлетенів перевищувала кількість виборців, заявив глава міжнародного комітету "За відкриту демократію" Брайен Мэффорд.

За його словами, спостерігачі зафіксували наявність бюлетенів для голосування, що значно перевищує кількість, передбачену міжнародними стандартами - 102 відсотків від кількості виборців.

"На багатьох дільницях кількість бюлетенів для голосування перевищувала кількість виборців в 10 разів", - сказав Мэффорд. Він також зазначив, що чим довше підраховують голоси, тим більше умов для фальсифікації підсумків виборів.

"Ми закликаємо рахувати чесно, швидко і правильно, не спотворювати волевиявлення громадян", - акцентував Мэффорд.

Як повідомляє член Ради штату Нью-Йорк Вільям Ноджей, мали місце технічні проблеми, "каруселі", підкуп виборців, також недолік протоколів, у зв'язку з чим останні не надали ні міжнародним, ні українським спостерігачам.

За словами члена Литовського парламенту Мантаса Адоменаса, спостерігачів шокувало неймовірно велика кількість кандидатів у мери Одеси (42 людини - ред.) і партій (20 - ред. ).

"Сама наявність такої кількості робить цей документ неймовірно довгим. Це відволікає виборців, відволікає ресурси, спостерігачів", - сказав він.

Міжнародні спостерігачі наголосили, що для демократичного суспільства неприпустимі вибори з подібними порушеннями. І, якщо в Україні мають намір проводити реальні, а не косметичні" реформи можна було б почати з цих виборів у місцеві ради.

На виборах мера Одеси (відповідно до екзит-полу Шустер live) лідирує чинний глава міста Геннадій Труханов з 47,6 відсотками голосів.

Читайте також: У Держдепі розповіли про важливість виборів, що пройшли в Україні

25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори, явка на яких склала 46,62 відсотків. Комітет виборців Українизафіксував понад 1500 порушень виборчого законодавства, більшість з яких, тим не менше, не здатні вплинути на результати.

Увечері того ж дня з'явилися перші результати екзит-полів щодо виборів мерів.

При цьому в деяких регіонах вибори не відбулися: у Маріуполі, Красноармійську, Сватовому і Лисичанську. Тепер Верховна рада має законодавчо закріпити можливість проведення виборів у цих населених пунктах в день проведення другого туру голосування або в інший день.

Крім того, вибори в Сєверодонецьку та Рубіжному також можуть визнати недійсними.