UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лише двоє з 1,5 млн переселенців змогли проголосувати на місцевих виборах

Яків Вітюк з Криму та Ірина Малець з Донецька відстояли своє право на голосування в судовому порядку.

Тільки двоє переселенців, Яків Вітюк з Криму та Ірина Малець з Донецька, які проживають нині в Києві, відстояли своє право в судовому порядку голосувати на місцевих виборах в Україні.

За словами юриста донецької облорганізації КВУ Наталії Целовальниченко, суди могли відновити право та інших переселенців, зокрема, по Києву всього було 11 звернень в судові інстанції, проте цього зроблено не було.

"Верховна Рада і Центральна виборча комісія могли зробити все необхідне, щоб переселенці отримали своє виборче право... Люди прожили тут (у Києві – ред.) півтора року. Ми вважаємо, що керівництво держави має зробити все необхідне, щоб ці люди не відчували себе дискримінованими", - зазначила вона.

Целовальниченко також анонсувала подачу позову в Європейський суд з прав людини.

Всього в Україні налічується більше 1,5 млн тимчасово переміщених осіб У багатьох регіонах країни також були звернення, але жодного позитивного рішення судів щодо них винесено не було.

25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори, явка на яких склала 46,62 відсотків. Комітет виборців Українизафіксував понад 1500 порушень виборчого законодавства, більшість з яких, тим не менше, не здатні вплинути на результати.

Увечері того ж дня з'явилися перші результати екзит-полів щодо виборів мерів.

При цьому в деяких регіонах вибори не відбулися: у Маріуполі, Красноармійську і Сватовому Тепер Верховна Рада має законодавчо закріпити можливість проведення виборів у цих населених пунктах в день проведення другого туру голосування або в інший день.

Крім того, вибори в Сєверодонецьку та Рубіжному також можуть визнати недійсними.

Тим часом, ЄС визнав вибори в Україні демократичними. При цьому в Брюсселі наголошують, що вибори проходили в складній політичній і економічній обстановці, а в зв'язку з російською анексією Криму і захопленням частини території Донецької і Луганської областей не змогли проголосувати 5 млн осіб.