Більшість населення не вірить, що ці місцеві вибори зможуть змінити на краще ситуацію на містах та в України загалом.
Згідно з опитуванням фонду "Демократичні ініціативи" і КМІС, 55% вважають, що вибори жодним чином не змінять ситуацію на місцях, і 57% - що вибори не вплинуть на ситуацію в Україні.
Водночас є 24% оптимістів, які певні, що вибори зможуть поліпшити ситуацію в їхньому місті (селі) і 19% мають такі сподівання щодо ситуації в Україні. А от погіршення ситуації внаслідок виборів очікують лише 4% - на місцях і 5% - в Україні загалом.
Особливо виділяється позиція Донбасу, де 70% вважають, що вибори не зможуть змінити ситуацію в Україні на краще і лише 10% вірять в покращення.
Опитування громадської думки було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології з 8 по 20 жовтня 2015 року серед 2040 респондентів в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім автономної республіки Крим та тих територій Луганської та Донецької областей, які не контролюються Україною.
У липні Верховна Рада прийняла новий закон про місцеві вибори. Вибори відбудуться 25 жовтня за складною системою. Виборці голосуватимуть як за окремих депутатів, так і за партії, які вони представляють.
Оглядач ZN.UA Інна Ведерникова у своєму матеріалі "Дванадцять друзів промОушену", присвяченому аналізу передвиборчої кампанії в Києві, зазначає, що більшість претендентів спекулюють загальнонаціональними проблемами, забувши, що борються не за крісло президента, а за стільці мерів, не за мандати парламентаріїв, а за право засідати в місцевих радах.