UA / RU
Підтримати ZN.ua

Третина українців ще не визначилися з кандидатами на місцевих виборах

Виборці стверджують, що для них більш важлива особистість кандидата, ніж те, яка партія його висуває.

Значна частина виборців (37,5%) ще не обрали жодного з кандидатів для голосування на місцевих виборах 25 жовтня. Найбільше таких у Західному регіоні (48%) та на Донбасі (45%), свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" і КМІС.

Загалом збираються взяти участь у виборах 74% населення; 47% – "обов'язково" і ще 27,5% - "скоріше за все". Найвищою можна очікувати явку у Західному регіоні (52% відповіли, що прийдуть "обов'язково" і ще 32% - "скоріше за все"), найнижчою може бути явка на Донбасі (відповідно, 31% і 21%).

Основна причина відмови від участі у виборах – відсутність кандидатів та партій, за які варто проголосувати.

У містах, де кандидатів в депутати місцевих рад висувають партії, для виборців все ж більше важитиме особистість кандидата (57%), ніж те, яка партія його висуває (34%). Для тих, кому партійна підтримка кандидатів є важливою, найбільш позитивно вплине висування від "Блока Петра Порошенка" (13,5%), "Опозиційного блоку" (8%), "Самопомочі" (8%), "Батьківщини" (7%), "Укропу" (5,9%).

Читайте також: До половини жителів звільненого Донбасу готові прийти на місцеві вибори 25 жовтня

Опитування громадської думки було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології з 8 по 20 жовтня 2015 року серед 2040 респондентів в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім автономної республіки Крим та тих територій Луганської та Донецької областей, які не контролюються Україною.

У липні Верховна Рада прийняла новий закон про місцеві вибори. Вибори відбудуться 25 жовтня за складною системою. Виборці голосуватимуть як за окремих депутатів, так і за партії, яких вони представляють.

Оглядач ZN.UA Інна Ведерникова у своєму матеріалі "Дванадцять друзів промОушену", присвяченому аналізу передвиборчої кампанії в Києві, зазначає, що більшість претендентів спекулюють загальнонаціональними проблемами, забувши, що борються не за крісло президента, а за стільці мерів, не за мандати парламентаріїв, а за право засідати в місцевих радах.