Через повномасштабне військове вторгнення Росії в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ, полковник Роман Горбач в інтерв'ю НВ розповів, чи передбачені законом категорії громадян, які мають право на звільнення з військової служби під час воєнного стану.
Кого можуть демобілізувати під час воєнного стану
Горбач пояснив, що демобілізація буде тоді, коли буде відповідний Указ Президента після нашої перемоги.
"Зараз же є певні категорії громадян, які мають право на звільнення. Всі ці причини передбачені ст. 26 закону "Про військовий обов’язок і військову службу". Останнім часом перелік таких категорій навіть збільшився", – наголосив він.
Є деякі категорії осіб, яких можуть демобілізувати раніше закінчення воєнного стану:
- коли військовому виповнюється 60 років (існує процедура продовження служби понад граничний вік до 65 років, але військовослужбовець має бути абсолютно придатним за станом здоров’я і мати позитивну характеристику);
- за станом здоров’я;
- у зв’язку з сімейними обставинами (наприклад, якщо чоловік і дружина обоє військовослужбовці і мають неповнолітню дитину, то один із них має право на звільнення);
- якщо особа самотужки виховує неповнолітню дитину;
- звільнитися зі служби може особа, що має трьох і більше неповнолітніх дітей та є їхнім опікуном.
В умовах війни в Україні зростає необхідність збільшення кількості трудових ресурсів. Одним із таких ресурсів є залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт. У Державному центрі зайнятості пояснили, кого і як можуть залучати до суспільно корисних робіт.