UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗНО близько: коли відбуватиметься тестування у 2022 році

Зареєструватися для складання ЗНО можна з 1 лютого до 9 березня.

Українські школярі для вступу у вищі навчальні заклади мають складати ЗНО. Випускники матимуть змогу спочатку спробувати свої сили у пробному ЗНО, а потім складати основну сесію. Відповідні дати тестування затверджені наказом Міністерства освіти і науки України.

Коли можна зареєструватися на ЗНО

Охочі скласти ЗНО у 2022 році мають пройти реєстрацію, що триватиме з 1 лютого до 9 березня.

Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА (державну підсумкову атестацію) у формі ЗНО до 1 березня 2022 року.

У МОН зазначили, що у зареєстрованих учасників не пізніше 29 квітня з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде вказаний час і місце проведення тестування.

Читайте також: Коли буду канікули у школярів в 2022 році

ЗНО 2022: графік основної сесії

Тестування проходитиме за наступним графіком:

Читайте також: ЗНО з історії провалили 20% абітурієнтів

Коли будуть відомі результати ЗНО

У 2022 році результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників тестування:

Скрин з сайту МОН

Скільки предметів можна скласти під час ЗНО

Згідно із наказом МОН, кожен зареєстрований учасник має право коштом держбюджету пройти ЗНО щонайбільше з п’яти навчальних предметів, повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Ті, хто хочуть скласти понад п’ять предметів, зможуть це зробити платно. Вартість складання додаткових навчальних предметів відрізнятиметься залежно від того, чи є у сертифікаційних роботах завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, оскільки такі завдання перевіряють екзаменатори, чию роботу потрібно оплатити.

У 2022 році для того, щоб додатково скласти одну з іноземних мов (англійську, німецьку, іспанську або французьку), учасникам ЗНО слід сплатити 789 грн, вартість складання інших навчальних предметів (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) складатиме 354 грн.

Нагадаємо, що в Україні експерти пропонують створити Фонд розвитку математики, щоб покращити якість математичної освіти.