Для вступників, які бажають отримати ступінь бакалавра, змінили перелік предметів, необхідних для складання зовнішнього незалежного оцінювання, пише Наталія Радиш-Матківська у статті «В Україні зміняться правила вступу до вишів: що нового буде у 2022 році» для ZN.UA. Зокрема, тепер від багатьох вступників вимагатимуть знати математику.
«Кілька років поспіль МОН послідовно намагається мотивувати учнів до ретельного вивчення математики. Це і визначення математики обов'язковим предметом для складання ДПА у формі ЗНО, і встановлення обов'язковості цього предмету при вступі на певні спеціальності, і оголошення президентом України 2020-2021 навчального року Роком математики в Україні. При затвердженні умов прийому до закладів вищої освіти у 2022 році також додалися спеціальності, на які другим обов’язковим конкурсним предметом визначено математику», – зазначила авторка.
Зміни стосуються таких спеціальностей:
- «Журналістика» (061);
- «Соціальна робота» (231);
- «Соціальне забезпечення» (232).
«Для вступу на спеціальності з галузі знань «Міжнародні відносини» обов'язковими другим і третім конкурсними предметами визначені математика та іноземні мови відповідно (торік другим предметом була іноземна мова, а для спеціальності «Міжнародні економічні відносини» – математика, а третій була можливість обирати)», – пише Радиш-Матківська.
Якщо говорити про вступників спеціальностей з галузі знань «Охорона здоров’я», то вони другий предмет тепер зможуть обирати з-поміж математики чи біології, а третій – з-поміж хімії чи фізики.
«Варто зауважити, що при винесенні проєкту умов на обговорення, другим предметом пропонувалося встановити, як і у 2021 році, лише математику. Однак після обговорення проєкту ця частина змінилася», – вказала авторка.
Нагадаємо, Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив графік пробного ЗНО у 2022 році. Зокрема, реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 5 січня та триватиме до 22 січня наступного року.
Зазначимо, що цього року тестування з математики провалили 31,11% абітурієнтів, з української мови – 7,45%, з української мови і літератури – 7,96%, з історії України – 18%, з біології – 2,34%, з географії – 5,38%.