Громадськість і експертне середовище зараз обговорюють щонайменше два варіанти безпечного проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), які дозволять зменшити ризики зараження коронавірусом при мінімальному вливанні коштів.
Перший – розбити учасників тестування на два потоки (але тоді доведеться додатково платити інструкторам). І другий – звільнити від незалежного тестування тих, хто не планує вступати до університетів, і видати їм шкільні атестати без ЗНО, пише у своїй статті оглядач відділу освіти і науки ZN.UA Оксана Онищенко.
"Тоді на пункти тестування прийдуть лише ті, хто планує вступати у виші. Зрозуміло, що це не ідеальний варіант, хотілося б, щоб ЗНО складали всі випускники, але й умови цьогоріч екстремальні. Таке рішення допоможе розвантажити аудиторії і при цьому зберегти кошти", - зазначає авторка.
Наскільки розвантажить – видно із довідки, підготовленої Міністерством освіти та науки для засідання профільного парламентського комітету. Ця довідка не оприлюднювалася для широкого загалу, але вона є у розпорядженні ZN.UA.
Звісно, після відміни державної підсумкової атестації (ДПА) хтось із тих, хто складає ЗНО і ДПА, все одно прийде на пункт тестування, бо йому потрібне ЗНО для вступу. Але загальна кількість зменшиться.
Докладніше про те, як різні міністерства готувались до проведення ЗНО в умовах епідемії коронавірусу та що з цього вийшло, читайте у статті Оксани Онищенко "Чим можу…".