UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зниження кількості хворих на COVID-19 в кінці листопада відбулося на тлі зменшення кількості ПЛР-тестів - KSE

За словами експертів, для висновків про стійке зменшення поширення коронавірусу необхідно спостерігати зменшення нових випадків протягом двох тижнів за умови незмінного або більшого числа проведених тестів.

Експерти Київської школи економіки (KSE) вважають, що кількість хворих на коронавірус у кінці листопада в офіційній статистиці могло скоротитися через зменшення кількості зроблених ПЛР-тестів. Про це передає "Інтерфакс-Україна", посилаючись на пресреліз KSE.

"Зниження показників, які ми спостерігаємо в статистиці, відбувається на тлі зменшення тестування в кінці листопада і надмірно високого коефіцієнта виявлення. При цьому частка позитивних випадків стабільно висока і в шість разів більша за рекомендовану ВООЗ для контролю захворюваності (32% проти 5%)", - повідомили в KSE.

За словами експертів, в Україні сьогодні не спостерігається стійкого зниження госпіталізацій і смертей, а для висновків про стійке зменшення поширення необхідно спостерігати зменшення нових випадків протягом двох тижнів за умови незмінного або більшого числа проведених тестів.

Крім того, в KSE відзначили, що до кінця листопада 45 лікарень, призначених для лікування хворих на коронавірус, вимагали посилення медперсоналу або ліжкомісць. У 19-ти лікарнях не вистачає ліжок, в 22-х медичні команди перевантажені. У чотирьох медичних установах (Кам'янець-Подільська міська лікарня №1, Ніжинська центральна міська лікарня ім. Галицького, Дунайська обласна лікарня Одеської облради і Київська міська лікарня №1) ситуація критична - не вистачає ліжок і медиків для лікування пацієнтів з COVID-19. 60 лікарень, які лікують пацієнтів з коронавірусом, повністю заповнені, ще десять лікарень переповнені.

"Локдаун після новорічних свят загрожує неконтрольованим поширенням SARS-CoV-2 протягом місяця. Це може привести до надмірного навантаження на лікарні та додатковим смертям, яких можна було б уникнути", - резюмували в KSE.

Читайте також: В Україні за добу від ускладнень коронавірусу померла рекордна кількість людей

Нагадаємо, згідно з дослідженнями, Україна залишається в п'ятірці країн Європи з найбільш критичною ситуацією з COVID-19. Відсоток позитивних випадків в Україні стабільно високий.

Уряд ухвалив рішення про посилення карантинних обмежень в січні. Серед іншого, з 8 по 24 січня заборонять відвідувати заклади громадського харчування, закриють розважальні заклади, спортзали, фітнес-центри тощо. Салони краси та перукарні працюватимуть за умови попереднього запису і без очікування в залі.

Попри те, що в цей період буде діяти низка заборон, схожих з тими, що були під час весняного локдауну, транспорт все ж функціонуватиме. ZN.UA розповіло, як це відбуватиметься.

Крім того, загальнонаціональний карантин, який мав діяти до кінця року, Кабмін продовжив до 28 лютого. До кінця зими продовжений і режим надзвичайної ситуації. Крім того, тепер заклади громадського харчування (крім січневого карантину) зможуть працювати до 23:00, а не до 22:00, як зараз. Розрахункові операції можна буде проводити до 22:00. У новорічну ніч кафе і ресторани зможуть приймати відвідувачів до 01:00.

Детальніше про те, чи потрібен Україні локдаун, а також яким він має бути ZN.UA поспілкувалося з керівником Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнім заступником міністра охорони здоров'я часів Уляни Супрун Павлом Ковтонюком. Подробиці - в інтерв'ю Алли Котляр "Нас чекає тривалий період дуже важкою реабілітації".