UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зневоднений Крим: окупанти будуть примусово викуповувати у людей колодязі і свердловини

У разі відмови продавати обіцяють підключати прокуратуру.

Через брак води на півострові, окупаційна влада буде примусово викуповувати приватні свердловини та колодязі у кримчан, заявив «глава» Криму Сергій Аксьонов, передає «Нова газета».

Відзначається, що в разі відмови продавати, Аксьонов запропонував підключати прокуратуру.

«Вода – це стратегічна сировина. Якщо є якісь непорозуміння з власниками, підключайте прокуратуру ій ухвалюйте рішення. Водопостачання – спільна справа, і вода – для всіх, це не чиясь власність. Там, де відмовляються, – ухвалюйте рішення про примусовий викуп. По-іншому, колеги, не буде. Сьогодні води не вистачає всім», - сказав він.

Крім того, під час засідання штабу з водопостачання чиновники розповіли про перебої з водою в Сімферопольському, Бахчисарайському і Ялтинському районах. На вихідних "влада" отримала близько тисячі звернень від жителів зі скаргами на недотримання графіка подачі води або жовто-коричневу рідину, що тече з водопроводу. У деяких районах води не було до шести діб.

Читайте також: Північний Крим залишився без води: пересохли свердловини

У Росії визнали, що не можуть забезпечити водою півострів. Крим продовжує страждати від маловоддя. Росводресурси вважають дорогим проектом опріснення води Чорного моря, так само як і перекидання води на окупований Кримський півострів з Краснодарського краю або Ростовської області Росії.

За даними Росводресурсів, води у водосховищах природного стоку зараз в 2,3 рази менше, ніж було на початок вересня минулого року.

Про можливу подачу води до Криму раніше говорив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він стверджував, що Україна готова забезпечувати Крим прісною водою тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові, але не постачатиме воду "окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз".

У той же час міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що гуманітарного кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу придумала російська пропаганда в своїх цілях.

Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для ZN.UA.