UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗМІ: Україна планує закупити в Китаї легкі штурмовики для потреб ЗСУ

Головною умовою угоди є локалізація зборки бойових машин в Україні.

Україні попередньо вдалося досягти домовленості з Китаєм про закупівлю для потреб Повітряних сил Збройних сил України легких штурмовиків (навчально-бойових літаків) Hongdu L-15.

Головною умовою угоди є локалізація зборки бойових машин в Україні, інформує видання "Думська" з посиланням на джерела в Міноборони України.

Штурмовики Hongdu L-15 розроблені спільно з російським Дослідно-конструкторським бюро імені Яковлєва і оснащуються двигунами українського виробництва.

"Спочатку виробництво збиралися запустити вже у 2016-му, але процес трохи підвис, і на початку наступного року відбудеться лише перша зустріч з китайцями, покликана узгодити всі деталі контракту. Тому все закрутиться пізніше, ніж хотілося б", - зазначив співрозмовник.

Читайте також: Порошенко: ЗСУ будуть відкривати вогонь на ураження в зоні АТО

Згідно з домовленістю, Hongdu L-15 планується виробляти на посилених за допомогою китайської сторони потужностях Одеського авіаційного заводу ("Одесавіаремсервіс"). На даний момент поки невідома кількість закуповуваних літаків і сумарна вартість контракту.

Повідомляється, що надзвуковий літак L-15 є ліцензійною копією новітнього російського навчально-бойового Як-130.

"Літак призначений для підготовки пілотів-винищувачів, але може використовуватися в якості легкого штурмовика, що особливо важливо для України, яка відчуває гострий дефіцит машин цього класу", - йдеться в повідомленні.

L-15 має маневреність винищувачів третього покоління, а швидкопідйомність не поступається американському F-16. Максимальна швидкість штурмовика 1,6 маха (1715 км/год), а практичная стеля 16,5 кілометра.

Раніше робоча группа при Міноборони і Генштабі ЗСУ затвердила п'ять стандартів НАТО - так звані стандарти STANAG: "Методи балістичних випробувань персональних броньованих засобів захисту та бойового обмундирування", "Захист очей військовослужбовця – балістична захист", "Керівні принципи проектування індивідуальних тактичних снаряжений (жилетів)", "Маркування розмірів для взаємозамінності бойової взуття" і "Критерії бойового шолома НАТО".