UA / RU
Підтримати ZN.ua

Журналісти зателефонували в Sinovac. Виявляється, Степанов сказав неправду про співпрацю з "Лекхім"

У компанії заявили, що напряму контактують лише з урядами. 

Українські журналісти зателефонували у відділ міжнародної співпраці китайської компанії Sinovac, яка має постачати Україні вакцину проти коронавірусу. Там розповіли, що компанія співпрацює лише з урядом, який і запропонував "Лекхім" в якості посередника у цій домовленості. Напередодні глава МОЗ Максим Степанов заявляв, що саме партнери з Китаю висунули таку вимогу, заявляючи, що між компаніями вже тримає певна співпраця. 

Як повідомляють журналісти Chas News, у Sinovac пояснили, що не продають препарат приватним компаніям, а контактують лише з урядами країн.

"Саме український уряд "порадив" співпрацювати з компанією "Лекхім", - пояснили в компанії. 

Читайте також: Названі умови при котрих ефективність вакцини Sinovac проти COVID-19 у змозі досягти 70%

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов 13 січня анонсував, що найближчим часом Україна підпише договори з іншими компаніями-виробниками вакцини від коронавірусу.

За словами Степанова, масова вакцинація українців почнеться в зазначені терміни - в лютому 2021 року.

В "Лекхім" заявили про намір затвердити препарат від компанії Sinovac в Україні до 5 лютого. Глава наглядової ради Валерій Печаєв під час пресконференції заявив, що документи будуть подані тоді, коли вакцину затвердять в Бразилії.

Раніше вчений-біофізик, фахівець з молекулярної динаміки і блогер Семен Єсілевський звернув увагу на матеріал журналу Nature про китайську вакцину компанії Sinovac.

Вчений на своїй сторінці в Facebook вказує, що в документі немає принципово нової інформації про препарат, але акцентує увагу на ключових тезах статті.

У матеріалі зокрема вказується, що загальна ефективність вакцини 50.4%, що гнітюче мало, але важкі випадки захворювання, що вимагають госпіталізації і кисню, вона запобігає практично повністю.

Використання вакцини доцільно для зменшення смертності та навантаження на лікарні в тих країнах, "які знаходяться в абсолютно відчайдушній ситуації і не мають іншого вибору", пише блогер.

Експерт робить висновок, що розвинені країни закуповувати цю вакцину не будуть, так як є кращі альтернативи.

"Це варіант для найбідніших і найтупіших, типу України", пише Єсілевський.

Різнобій у результатах клінічних випробувань вакцини в Бразилії, Туреччини та Індонезії підтверджує, що вакцина не особливо надійна. У бразильському дослідженні брали участь в основному лікарі, тому вона не об'єктивна. У лікарів, по-перше, набагато вище ризик зараження і доза інфікуються, а по-друге, їх тестують на порядок частіше і ретельніше, ніж решта населення.

Про те, як влада України провалила кампанію вакцинації, читайте в матеріалі "Антиділа".