UA / RU
Підтримати ZN.ua

Журналісти показали шикарні і дорогі яхти українських політиків

Ціни на яхти, якими володіють особи з українського політикуму, коливаються від 20 до майже 700 тисяч євро.

Журналісти показали яхти, які знаходяться у володінні деяких українських політиків; більшість з цих яхт відносяться до найбільш дорогих у світі, йдеться у сюжеті програми "Гроші" на телеканалі 1+1.

Майже у кожного з народних депутатів є своя яхта. При цьому важливо розуміти, що діапазон цін тільки на яхти коливається від 20 до 695 тисяч євро; а також, крім витрат на власне придбання яхти, судно вимагає грошей на обслуговування, що за рік складає приблизно 10-15% від вартості.

Тобто, якщо взяти "кораблик" за 695 тисяч євро, то мінімальні витрати на рік складають близько 70 тисяч євро, і це тільки догляд, без урахування вартості палива. Швартуються такі човни, як правило, у спеціально обладнаних місцях-"маринах" та яхт-комплексах, де вартість зберігання також обходиться у кругленьку суму. Таких містечок тільки на берегах Києва близько десятка.

Журналісти з'ясували, що, наприклад, яхта "аграрного барона" Юрія Косюка, який отримує дотації для свого бізнесу, коштує 180 мільйонів доларів. Михайло Добкін має два катери, його дружина – ще два, а його дочка має баркасом. Дмитро Добкін придбав скутер. Також на гідроциклі катається по воді народний депутат Артур Палатний, а човник "Монтеррей" за 20 тисяч євро є у народного депутата Олександра Третьякова. Депутат Оксана Білозір на ім'я свого чоловіка декларує два водних мотоцикла – за понад 40 тисяч євро і 140 тисяч гривень.

Як відзначають самі журналісти, названі імена - це, що називається, "верхівка айсберга", оскільки цей список "насправді нескінченний".

Нагадаємо, організація "Антикорупційний штаб" провела дослідження, в ході якого з'ясувала, що з 423 народними депутатами та їхніми сім'ями пов'язані 2423 юридичні особи, тобто, це означає, що в середньому одна депутатська сім'я володіє або співволодіє шістьма компаніями.

Як повідомлялося, 10 квітня Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) вирішило провести повну перевірку 60 декларацій українських топ-чиновників, включаючи президента, прем'єр-міністра, міністрів, спікера парламенту.