UA / RU
Підтримати ZN.ua

Житомир послабив карантин: що запрацює з 1 липня

Відсьогодні також дозволено проведення масових заходів (із дотриманням протиепідемічних заходів).

Виконавчий комітет Житомирської міської ради у вівторок, 30 червня, послабив карантинні обмеження, що діють у місті, повідомляє пресслужба міськради. Попри погіршення епідситуації в Україні, на Житомирщині зростання кількості нових випадків COVID-19 не фіксується.

У середу, 1 липня, відновлять роботу:

- поліклініки й амбулаторії (за умови обов'язкового електронного запису); медикам, старшим за 65 років, радять обмежити контакти з пацієнтами та відвідувачами;

- магазини та кафе, розташовані в ТРЦ, окрім дитячих розважальних зон, майданчиків і кімнат; заклади працюватимуть до 22:00;

- спортивні заклади, спортзали, фітнес-центри та заклади культури (із дотриманням санітарних і протиепідемічних заходів);

- готелі та хостели.

Крім того, відсьогодні дозволено проведення масових культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших заходів. Кількість учасників заходів - з розрахунку 1 людина на 5 кв. м. площі території або будівлі, в якій вони проводяться.

Відповідальність за дотримання 1,5 метрової дистанції між учасниками покладено на організаторів. Спортивні заходи повинні проводитися без глядачів, пише « Інтерфакс-Україна ».

Читайте також: Коронавірус в Україні: Київ посилює карантинні обмеження

У червні епідеміологічна ситуація в Україні значно погіршилася, кількість нових випадків інфікування щодня зростає. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив цю тенденцію небажанням українців дотримуватися правил профілактики коронавірусу і доручив лікарням готуватися до другої і третьої хвиль COVID-19.

Через зростання захворюваності карантинні обмеження вже посилили в Одесі та можуть посилити в 13 областях. Не виключений і варіант поновлення в Україні жорсткого карантину.

17 червня Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 липня, а також оновив механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням коронавірусу можуть посилювати карантинні обмеження. Карантин в Україні діє з 12 березня, перший етап послаблення обмежень розпочався 11 травня.

Найболючіше карантин вдарив по дрібному і середньому бізнесу, як наслідок – Україна може постраждати не так від самого коронавірусу, як від боротьби з ним. Як протистояти захворюванню без відриву від виробництва, читайте в статті Юлії Самаєвої «Розумний карантин» для ZN.UA.