UA / RU
Підтримати ZN.ua

Жителі західних регіонів України продовжують їздити на заробітки в Росію

Згідно з даними опитування, у 5% жителів Чернівецької області родичі працюють в РФ.

На шостому році війни сприймається дико, що буковинці (як,утім, і галичани, і закарпатці, і жителі інших регіонів) не гребують їздити на заробітки в Росію. Згідно з даними опитування, у 5% жителів Чернівецької області родичі працювали в РФ. У країні-агресорові. Тому що треба годувати родину. Тому що так повелося з часів СРСР. Тому що там напрацьовані зв'язки. Тому що немає мовного бар'єру.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Володимир Кравченко та Сергій Рахманін.

"До речі, про мову. Можливо, що відповідаючи на запитання про родичів-заробітчан, респонденти трохи лукавлять. І реальна цифра буковинців, які вирушили по "легкий заробіток", - вища. На цю думку наводять інші дані - 25,5% опитаних назвали знання російської мови умовою досягнення успіху для своїх дітей. Прогнозовано високий відсоток має англійська мова - 84,5%. Очевидна популярність німецької (24%) і польської (9%). Природні 15,5% румунської. При цьому 92% опитаних жителів Чернівецької області вважають, що володіння державною мовою допоможе їхнім дітям. Сподіваємося, тому, що пов'язують майбутнє своїх нащадків з Україною", - зазначають оглядачі.

Детальніше про соціологічне дослідження DT.UA на заході України читайте у матеріалі Володимира Кравченка і Сергія Рахманіна "Геть від Києва!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".