UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зґвалтування в Кагарлику: поліцейським змінили підозри

Зі справи зникла кваліфікація перевищення повноважень працівником правоохоронного органу.

Прокуратура змінила підозри поліцейським, підозрюваним у жорстокому зґвалтуванні жінки в Кагарлику.

Як повідомив прокурор по справі Валерій Смирнов в ефірі "Громадського радіо", зараз їх підозрюють у зґвалтуванні групою осіб та катування за попередньою змовою групою осіб.

Він також зазначив, що зі справи зникла кваліфікація перевищення повноважень працівником правоохоронного органу.

"365 статтю перекваліфікували на 127-ю. Перекваліфікували на точнішу норму, яка відображає об'єктивну та суб'єктивну сторони кримінального злочину", - зазначив прокурор.

Також він додав, що у справі призначили близько дев'яти експертиз. Кілька експертиз вже завершили, однак більшість ще проводять.

Читайте також: Зґвалтування в Кагарлику: за словами адвоката потерпілій досі не надали охорону

Нагадаємо, 26 травня Голосіївський районний суд Києва відправив під арешт на два місяці підозрюваних поліцейських з Кагарлика - Миколу Кузіва і Сергія Сулима.

Раніше стало відомо про затримання двох поліцейських Кагарлицького відділення, яких підозрюють у зґвалтуванні та катування людей. Пізніше з'ясувалося, що затриманими виявилися начальник сектору кримінальної поліції та оперуповноважений

Зокрема, правоохоронці катували 26-річну жінку, яку запросили у відділення як свідка у справі про крадіжку майна. Також правоохоронці знущалися над чоловіком. Поліцейські використовували кайданки, кийки і протигаз, стріляли над головами жертв з табельної зброї, і кілька разів зґвалтували жінку. У чоловіка в результаті побоїв зламані ребра і ніс, йому погрожували зґвалтуванням.

Держбюро розслідувань повідомило поліцейським про підозру. Так, оперуповноваженого підозрюють у зґвалтуванні, вчиненому групою осіб (ч. 3 ст. 152 Кримінального кодексу України). Начальник одного з секторів Кагарлицького ВП підозрюють у співучасті у зґвалтуванні, вчиненому групою осіб та перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, які супроводжувалися насильством (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 152, ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

За даними журналістки Ольги Худецької, поліцейські могли уникнути переатестації. За її словами, керівник відділення К. (ймовірно, мова йде про Кузіва - ред.) на момент переатестації служив в Маріуполі, де, як у Києві і ще кількох регіонах, не було публічної переатестації.

Водночас у 2015 році Сулима числився на посаді "інспектора патрульної служби взводу патрульної служби Обухівського районного відділу ГУ МВС України". Однак у записах атестаційних комісій, списках результатів тестувань, списках відновлень через суд його ім'я не було знайдено.