UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський закликав президента Ірану повернути тіла загиблих українців до 19 січня

Президент очікує якнайшвидшої репатріації тіл загиблих українців додому.

Президент Володимир Зеленський наполягає на невідкладному завершенні ідентифікації тіл загиблих в авіакатастрофі літака МАУ в Ірані та притягнення винних у знищенні Boeing-737 до відповідальності.

"Говорив з Хасаном Роухані. Визнання збивання нашого літака - крок у потрібному напрямку. Наполягаю на негайному завершення ідентифікації тіл і повернення їх в Україну. Винні мають бути притягнуті до відповідальності. Чекаємо повної юридичної та технічної взаємодії надалі", - написав президент у Twitter.

"Для нас надзвичайно важливо, щоб вже наступного тижня - до 19 січня - тіла загиблих повернули в Україну, щоб їх рідні могли з ними попрощатися", - підкреслив Зеленський.

Роухані запевнив, що вже сьогодні вночі дасть відповідні доручення, щоб репатріація тел відбулася якомога швидше.

Міністерство закордонних справ України негайно направить Ірану ноту з чітким переліком всіх наступних кроків, у тому числі - юридичних аспектів врегулювання питання компенсацій. Іранська сторона погоджується з Україною в цьому питанні.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов заявив про те, що тіла загиблих в авіакатастрофі в Ірані українців будуть репатрійовані в Україну орієнтовно 20-21 січня.

У суботу, 11 січня, командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу українського літака під Тегераном. Іран заявив, що він помилково збив український лайнер., назвавши те, що відбулося, "людською помилкою". Ще в п'ятницю Іран заперечив, що випустив ракету по літаку, і звинувачував західні уряди в "психологічній війні". Президент країни Хассан Роухани висловив співчуття з приводу трагедії.

Вранці 8 січня в Ірані зазнав аварії літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана в Київ. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 осіб.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Україна направила в Тегеран групу фахівців для участі в розслідуванні спільно з іранською стороною.

Про страту іранського генерала, катастрофу українського "Боїнга" і наслідки для України читайте в матеріалі Сергія Немирича "Високосний жах 2020".