UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський підписав закон про запровадження національної електронної транзитної системи

За допомогою приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту і впровадження Мінфін планує боротися із корупцією на митниці.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи", йдеться на офіційному сайті Верховної Ради. Документ № 1082 голова держави підписав 23 вересня.

"Прийняття проекту закону обґрунтовується необхідністю імплементації до національного законодавства України положень Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами", - йдеться у пояснювальній записці до закону.

У пояснювальній записці також вказано, що згідно з позицією Євросоюзу, Україна має довести спроможність виконувати умови Конвенції для запрошення до участі в ній. Зокрема, такою умовою є використання в односторонньому порядку до одного року національного модуля Нової комп'ютеризованої транзитної системи, яка використовується договірними сторонами Конвенції.

"Проектом Закону передбачається прийняття окремого Закону "Про режим спільного транзиту", яким встановлюються основні засади організації та здійснення спільного режиму транзиту товарів через митну територію України, порядок і умови переміщення таких товарів митною територію України у спільному режимі транзиту, здійснення митних формальностей, застосування механізму гарантування сплати митного боргу, застосування спеціальних транзитних спрощень та інші особливості здійснення операцій спільного режиму транзиту" - вказано в записці.

Читайте також: Зеленський підписав закон про реформування прокуратури

Як зазначили Сергій Следзь та Артур Федорчук у своїй статті для DT.UA "Зберегти спрощену систему оподаткування: "шахматка" для влади, або Як пішакам перемогти короля", із корупцією на митниці, яка переважно базується на розриві інформаційних потоків із країнами - торговими партнерами України, Міністерство фінансів України пропонує боротися впровадженням дійових світових антиконтрабандних трендів. Ідеться насамперед про приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту і впровадження NCTS (Нової комп'ютеризованої транзитної системи), що дозволить забезпечити online-обмін із 35 країнами європейського регіону митною інформацією про товари, які переміщують транзитом.

У Мінфіні на запит DT.UA зазначили, що використання спільного IT-продукту (NCTS) перешкоджатиме схемі використання подвійного пакету документів (одна транзитна митна декларація для всіх країн - учасниць Конвенції), а забезпечення сплати митного боргу дозволить протидіяти схемі "перерваного транзиту".