UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський обіцяє допомогу сім'ям загиблих в авіакатастрофі українців

Президент записав відеозвернення, в якому розповів про кроки української влади після катастрофи в Ірані.

Президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення до українського народу щодо катастрофи українського літака в Тегерані.

"У ці важкі дні я хочу сказати наступне. Я поверну всіх загиблих близьким і рідним. Вони зможуть з ними попрощатися по-людськи. Ми гідно вшануємо їх пам'ять. Всі винні будуть покарані", - повідомив Зеленський у зверненні до українців.

"З президентом Ірану ми домовилися про ідентифікацію тіл загиблих українців та їх репатріації в Україну. Ми також домовилися про початок спільної роботи з розшифрування двох бортових самописців чорних скриньок. Ми домовилися про повну юридичну та технічну взаємодію, включаючи питання отримання компенсації. Ми домовилися, що ніхто не відкрутиться. Офіс генпрокурора відкрив справу за фактом вбивства громадян України. Уряд надасть фінансову допомогу сім'ям загиблих. Держава також буде сприяти отриманню ними компенсації від перевізника, страхових компаній та ісламської Республіки Іран", - запевнив президент.

Міністерство закордонних справ України негайно направить Ірану ноту з чітким переліком всіх наступних кроків, у тому числі - юридичних аспектів врегулювання питання компенсацій. Іранська сторона погоджується з Україною в цьому питанні.

У суботу, 11 січня, командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу українського літака під Тегераном. Іран заявив, що він помилково збив український лайнер., назвавши те, що відбулося, "людською помилкою". Ще в п'ятницю Іран заперечив, що випустив ракету по літаку, і звинувачував західні уряди в "психологічній війні". Президент країни Хассан Роухани висловив співчуття з приводу трагедії.

Вранці 8 січня в Ірані зазнав аварії літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана в Київ. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 осіб.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Україна направила в Тегеран групу фахівців для участі в розслідуванні спільно з іранською стороною.

Про страту іранського генерала, катастрофу українського "Боїнга" і наслідки для України читайте в матеріалі Сергія Немирича "Високосний жах 2020".