Президент України Володимир Зеленський вніс зміни до Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних Сил України.
Відповідний указ №59/2022 опубліковано на сайті глави держави.
"Президент України вніс зміни до указу від 29 жовтня 2012 року №618 "Про Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних сил України" (зі змінами, внесеними указами від 6 червня 2014 року №502 та від 18 травня 2015 року №274)", - йдеться у документі.
Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Внесено такі зміни. Пункт 3 Указу викласти у такій редакції:
"3. Громадяни проходять службу у військовому резерві у добровільному порядку, а в особливий період особи, звільнені з військової служби, які за своїми професійно-психологічними характеристиками та станом здоров'я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, – в обов'язковому порядку ”.
Абзац п'ятий пункту 12 викладається у редакції:
В особливий період на службу у військовому оперативному резерві в обов'язковому порядку на посади відповідно до їх військових звань зараховуються особи, звільнені з військової служби, які за своїми професійно-психологічними характеристиками та станом здоров'я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві".
Пункт 15 викладено у такій редакції:
"15. Порядок заміщення резервістами військових посад, передбачених штатами воєнного часу, у разі переведення Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту на організацію та штати воєнного часу, а також особливості ведення військового обліку резервістів в органах військового управління, військових частинах, у міських ( територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки встановлюються Генеральним штабом Збройних Сил України".
Також президентом внесено інші виправлення до Указу.
Військовий резерв – компонент у Збройних Силах України чи інших військових формуваннях, що складається із резервістів та запасу людських ресурсів. На особливий період до складу військового резерву, обов'язково, відносять усіх військовослужбовців, звільнених зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації. До військових звань резервістів додається слово "резерв".
Раніше повідомлялося, що Росія замість того, щоб відводити війська, продовжує спрямовувати їх до українського кордону. Про це повідомляють розвідки України, Британії та Держдепартамент США.
Нагадаємо, 15 лютого ухвалили зміни до закону про "Основ національного опору". Наразі бійці територіальної оборони можуть бути перекинуті з однієї області до іншої. У Києві та Дніпрі на створення тероборони виділять понад 100 млн грн. У ряди територіальної оборони України планують набрати 2 мільйони людей.
На думку експерта Юрія Ганущака, територіальна оборона не може залежати від спроможності місцевого бюджету. Він переконаний, що це питання національної безпеки та відповідальність Центру.
Детальніше про те, що не так з організацією тероборони та хто її фінансуватиме, читайте у статті Інни Ведернікової "Гра в солдатики. Навіщо Зеленський скликав РНБО?".