UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський наполягає, щоб в Україні розробили систему "паспортів вакцинації"

Та охопили щепленням 70% дорослого населення

Президент України Володимир Зеленський наполягає на створенні в Україні системи "паспортів вакцинації" проти COVID-19 та охопленні 70% дорослого населення щепленнями. Про це він заявив під час селекторної наради, пише пресслужба глави держави.

"Ці "паспорти" вже розробляються і країнами Європейського Союзу, і США, і Швейцарією, й Ізраїлем – тобто багатьма розвиненими країнами, які активно працюють над створенням колективного імунітету проти коронавірусу. Нам теж треба розробити свою систему відповідної "паспортизації", також для стримування поширення коронавірусної хвороби необхідно охопити 70% дорослого населення щепленнями проти COVID-19", – сказав президент.

Тривають переговори щодо прямих контрактів на закупівлю вакцин, що дасть змогу охопити щепленнями якомога більшу кількість українців.

У свою чергу віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив, що МОЗ і Мінцифри від самого початку стежать за якістю даних у реєстрі вакцинованих. За його словами, це дасть змогу відображати "паспорти вакцинації", коли буде необхідно.

Читайте також: Єдині паспорти вакцинації з'являться в ЄС до літа: Меркель анонсувала обговорення на саміті

Відзначимо, що 70% українців - це близько 28,7 млн осіб. При темпах вакцинації в 3-4 тисячі осіб на добу на такий показник країна вийде приблизно за рік. До того ж, у США вакцинували третину дорослого населення, в Ізраїлі - більше половини населення. Тобто, паспорти готують ті країни, що наближаються до завершення вакцинації, а в Україні про це говорити дуже рано.

Нагадаємо, вакцинація в Україні почалася 24 лютого. Планувалося, що до кінця першого тижня Україна вийде на 10 тисяч щеплень в добу, проте вдалося вийти на показник в три тисячі щеплених. 9 березня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що процес вакцинації від коронавірусу в країні відбувається не за планом.

28 березня, жодного щеплення проти коронавірусу не зробили в Донецькій, Луганській, Рівненській та Чернігівській областях. Усього минулої доби щеплення отримали 1 585 осіб.

У своїй статті для ZN.UA Алла Котляр писала про те, що Україна мала отримати вакцину раніше, ніж це сталося. Однак поставка зривалася. Детальніше про це читайте в матеріалі “Золота гора” від МОЗ".