UA / RU
Підтримати ZN.ua

Затримання кримськотатарських активісток в Криму: Муміне Салієву відпустили

Своє затримання активістка вважає тиском на себе і чоловіка, якого російські силовики затримали в 2017 році.

В анексованому Криму з Центру з протидії екстремізму випустили кримськотатарську активістку Муміне Салієву, яку російські силовики затримали сьогодні вранці, повідомило Громадське об'єднання "Кримська солідарність" у Facebook. Активістці інкримінують статтю про демонстрування забороненої символіки.

Правозахисники зазначили, що перед тим як відпустити Салієву, до неї пустили адвоката Еміля Курбедінова.

"Був складений протокол, ми попрямували на вулицю Лютневу, в Центр наркології, де я пройшла огляд, що я не вживала алкоголь і наркотичні засоби. Мені віддали копію протоколу затримання. Суд відбудеться завтра о 9:30 ранку", - розповіла активістка у відео, опублікованому "Кримською солідарністю".

За словами Салієвої, її затримання – це акт тиску на неї та її чоловіка Сейрана Салієва, якого з 2017 року утримують в СІЗО окупованого Росією Сімферополя. Він є фігурантом бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір".

Читайте також: До затриманих у Криму активісток Зудієвої та Салієвої не пускають адвокатів

30 травня в анексованому Криму співробітники ЦПЕ затримали Лутфіє Зудиієву і Муміне Салієву. Обом активісткам інкримінують ст. 20.3 КпАП Росії – демонстрація забороненої символіки.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".