UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заступника голови Меджлісу звинувачують у «диверсії» – Чубаров

Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років.

Затриманому у суботу, 4 вересня, в окупованому Криму першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову російськими окупантами висунуто підозру у вчиненні ним злочину за ч. 1 статті 281 "Диверсія" КК РФ, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років, інформує Рефат Чабаров у Facebook.

«Як стало сьогодні відомо, Наріману Джелялову російськими окупантами висунуто підозру у вчиненні ним злочину, що підпадає під дію частини 1 статті 281 "Диверсія" УК РФ та передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років», – йдеться в повідомленні.

За словами Чабарова, крім Нарімана Джелялова, як випливає з відомостей, що надходять з Криму, підозри за статтею 281 "Диверсія" КК РФ також пред'явлені двоюрідним братам Ахтемову Азізу і Ахтемову Асану.

Він наголосив, що Наріман Джелялов відкинув висунуті йому російськими окупантам сфабриковані і вигадані підозри в нібито скоєнні ним злочину і відмовився сьогодні брати участь в будь-яких слідчих заходах.

Чубаров додав, що в понеділок, 6 вересня, в Сімферополі відбудуться "суди" щодо визначення запобіжного заходу Наріману Джелялову, Одаманову Ельдару, Ахтемову Азізу, Ахтемову Асану та Усеїнову Шевкету.

Як повідомлялося раніше, російські силовики провели «обшук» у будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. Після обшуків Джеляла вивезли у невідомому напрямку.

Посольство США в Україні засудило масові затримання кримських татар у тимчасово окупованому Криму та закликало Росію звільнити політв’язнів.

Читайте також: В МЗС назвали можливу причину затримання заступника глави Меджлісу та висловили протест

У Міністерстві закордонних справ вважають, що обшуки та затримання кримських татар є провокаціями через проведення Україною саміту «Кримської платформи». МЗС висловило протест проти дій РФ у Криму.

У саміті взяли участь представники 44 країн, зокрема, ключових західних партнерів України. Про «Кримську платформу» написали десятки західних ЗМІ, а високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель охарактеризував саміт як «потужний сигнал, що питання Криму посідає важливе місце в міжнародному порядку денному». Натомість Росія вивела у повну потужність фабрику тролів і конвеєр пропаганди, намагаючись усіма засобами дискредитувати саміт. Голова МЗС України Дмитро Кулеба назвав дії окупантів «істеричною реакцією».

Чи стане саміт дійовим інструментом? Чи не очікує «Кримську платформу» доля багатьох інших проєктів української влади, котрі гучно починалися, а потім тихо згасали? Читайте в інтерв’ю Володимира Кравченка із заступницею постійного представника президента України в АР Крим Тамілою Ташевою у ZN.UA.