UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заступник генпрокурора Мамедов розповів про географію та військові спеціальності найманців в ОРДЛО

Воювати на схід України приїжджають з Європи, Америки та Азії.

Географія найманців, які воюють в Донбасі на боці окупаційних військ, залишається широкою, розповів в інтерв'ю ZN.UA заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов. «Заробляти» на схід України їдуть з Європи, Америки, Азії.

Українським правоохоронцям відомо про 250 найманців з 31 країни світу - усі вони фігуранти кримінальних проваджень. Наприкінці жовтня цей список поповнив громадянин Фінляндії.

У себе на батьківщині він займався вербуванням найманців для участі в конфлікті у складі НЗФ Росії. Збирав гроші і військове спорядження, покривав витрати на квитки, паспорти, візи. Був нагороджений медаллю «За звільнення Криму», розповів Мамедов у розмові з редакторкою відділу міжнародної політики Тетяною Силіною.

Відомості про факт вербування, фінансування і навчання найманців громадянином Фінляндії внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР).

«Якщо говорити загалом про спеціалізацію найманців, то переважно це снайпери, кулеметники, розвідники й артилеристи в таких іррегулярних, не передбачених законом збройних формуваннях як «Восток», «Призрак», «Оплот», «Пятнашка» тощо. Окремі з них ставали командирами дивізіонів і рот», - каже заступник генерального прокурора.

Тому, вважає Мамедов, неважливо, хто скоював злочини, у воєнного злочинця в цьому контексті немає національності: «Я б говорив про невідворотність покарання, а воно обов'язково настане. Адже такі тяжкі злочини, якими є воєнні злочини, не мають термінів давності».

Читайте також: В українських судах слухаються справи по всьому масиву злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту – Мамедов

Як покарати агресора? Хто судитиме вище керівництво РФ за порушення міжнародного гуманітарного і кримінального права? Чи будуть покарані ті, хто став на бік агресора й окупанта? Що робить Україна для того, щоб покарання стало невідворотним? Читайте в інтерв'ю, яке взяла Тетяна Силіна у заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова.