UA / RU
Підтримати ZN.ua

Засідання ТКГ варто перенести до будь-якого іншого міста окрім Мінська - постпред України в ООН

Єльченко звинуватив білоруську делегацію в ООН у відвертому саботажі всіх українських пропозицій.

Переговори Тристоронньої контактної групи по Донбасу з Мінська варто перенести до іншого місто, а в ідеалі - взагалі за межі Білорусі, заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко в ефірі телеканалу "Прямий".

"Мені здається, що треба вже робити серйозні висновки з позиції Білорусі, з позиції Казахстану. Якщо ще можна зрозуміти голосування Сирії, Північної Кореї, - це просто сателіти. Але так скажемо, наші сусіди, наші колишні партнери по СНД - я не можу зрозуміти, чому вони голосують "проти", - сказав Єльченко.

Постпред наголосив, що позиція Білорусі - відверто ворожа по відношенню до України, виглядає дивною, так як Білорусь увесь час голосно заявляє про свій нейтралітет.

"Тому що "мінський майданчик" - це найкраща можливість для переговорного питання і при цьому вони голосують проти нашої резолюції", - говорить Єльченко.

Єльченко звинуватив білоруську делегацію в ООН у відвертому саботажі будь-яких українських пропозицій.

"Я особисто повністю підтримую, я не пам'ятаю вже хто пропонував, деякі депутатські групи у Верховній Раді, що нам треба просто переносити цей майданчик з Мінська в якусь іншу столицю. При всій моїй повазі до білоруської дипломатії, але я не можу зрозуміти таку позицію, щодо якої нейтральності мова? І нехай вони на нас не ображаються, але факти на табло Генеральної Асамблеї. Розмови розмовами, але тут є результат. Вони просто хронічно голосують проти будь-яких наших ідей, проти будь-яких наших пропозицій, навіть тих, що не стосуються конфлікту з Росією. Це вже свідчить про певну позиції країни, виходячи з якої треба робити серйозні висновки", - заявив Єльченко.

Мінський протокол - угоду про тимчасове перемир'я у війні на сході України було досягнуто на переговорах у Мінську 5 вересня 2014 року. У розробці та підписанні мирної угоди брали участь представник ОБСЄ посол Гайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, ватажки "ДНР" Олександр Захарченко та "ЛНР" Ігор Плотницький.

Пізніше, 11-12 лютого 2015 року було підписано другу Мінську угоду. Документ був погоджений керівниками Німеччини, Франції, України, Росії у форматі "Нормандської четвірки" та підписаний Тристоронньою контактною групою.