За ініціативи України 20 лютого Генасамблея ООН проведе спеціальне засідання щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях, повідомило Міністерство закордонних справ. Водночас засідання Ради безпеки ООН щодо Мінських домовленостей, ініційоване Росією напередодні спецзасідання Генасамблеї, в МЗС назвали черговим трюком російської дипломатії.
"Очікуваний, традиційний та перевірений трюк російської дипломатії, спрямований на розпорошення уваги світової спільноти, зміщення акцентів, формування паралельних політичних реальностей. Але українська дипломатія готова до такого сценарію", - йдеться у заяві МЗС.
Дискусія безпосередньо під час засідання Генасамблеї ООН, у якому візьме участь міністр закордонних справ Вадим Пристайко, стосуватиметься широкого кола питань щодо російської агресії, зокрема, в політичному, гуманітарному, економічному, та соціальному вимірах. Однак, у зовнішньополітичному відомстві зазначили, що українські представники візьмуть участь в обох заходах.
"Представники України візьмуть участь в обох заходах. З високих трибун ООН розкажуть світу про зусилля президента та уряду з відновлення миру в Донбасі, зокрема у світлі виконання домовленостей саміту глав держав та урядів країн нормандського формату 9 грудня 2019 року: припинення обстрілів, взаємного звільнення утримуваних осіб, забезпечення допуску Червоного Хреста на окуповану територію, визначення гуманітарних ділянок розведення військ, покращення соціально-економічного забезпечення населення, інтенсифікації діяльності Місії СММ ОБСЄ тощо", - додали в МЗС.
Як повідомлялося, Росія запросила проведення Ради безпеки ООН щодо України у зв'язку з п'ятою річницею Мінських домовленостей. За словами росіян, засідання можуть призначити на другу половину дня 18 лютого.
12 лютого 2015 року на саміті у Мінську після переговорів лідерів України, Німеччини, Франції та Росії було затверджено Комплекс заходів, спрямованих на імплементацію вересневих Мінських домовленостей з метою деескалації збройного конфлікту в Донбасі.
Домовленості, зокрема, передбачають негайне та повне припинення вогню в окремих районах Донбасу і його суворе виконання, та відведення всіх важких озброєнь обома сторонами на рівні відстані. РФ протягом п'ятьох років з моменту підписання "Мінська" регулярно порушує ці домовленості.
Детальніше про те, чого очікувати Україні наразі від французької сторони в проблемі врегулювання в Донбасі і з чим Київ рухається до наступного саміту "четвірки" читайте в матеріалі Тетяни Силіної "Усе буде печворк".