UA / RU
Підтримати ZN.ua

Залужний розказав, що потрібно для контрнаступів ЗСУ в 2023 році

Нам потрібно не лише більше зброї, але й сильніша її потужність. Наразі російські ракети можуть стріляти на відстань 2000 км, тоді як зброя ЗСУ дозволяє робити удари лише на 100 км, пояснює головнокомандувач.

Єдиним шляхом кардинальної зміни стратегічної ситуації на фронті може стати нанесення Збройними силами України протягом 2023 року декількох послідовних, а в ідеалі – одночасних контрударів, заявив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у статті для видання «Укрінформ», яку він написав разом з першим заступником оборонного комітету Ради Михайлом Забродським.

За словами авторів статті, якщо «центром тяжіння» для РФ у цій війні розглядати контроль над Кримом, то планування операцій із повернення контролю над півостровом має передбачати створення одного або кількох оперативних (оперативно-стратегічних) угруповань в складі від десяти до двадцяти загальновійськових бригад – в залежності від замислу і амбіцій українського командування. Наступальна операція стане можливою, якщо усі основні зразки озброєння української армії замінять на сучасні від західних партнерів.

«Слід виділяти необхідність отримання від партнерів додаткової кількості ракет і боєприпасів, артилерійських систем, ракетних комплексів, засобів РЕБ тощо. Все це потребуватиме консолідації зусиль всіх країн-партнерів України, тривалого часу і значних грошових видатків», – пояснює Залужний. 

Головнокомандувач підкреслює, що все перелічене вище прямо залежить від наявних ресурсів та лише від них. 

«І якщо з чисельністю персоналу ситуація,  ймовірно,  буде виглядати достатньо непогано для ЗС України, то стосовно важкого озброєння і боєприпасів такого сказати ніяк не можна. Але, в будь-якому випадку, за наявності політичної волі, завчасного і продуманого планування, із використанням виробничої бази і запасів провідних країн світу, створення і оснащення належним чином такого роду угруповання у складі ЗС України є абсолютно реальним», – каже генерал. 

Читайте також: Залужний підтвердив, що ЗСУ вдарили по авіабазам в окупованому Криму

Шість місяців війни – достатній термін, щоб відокремити друзів від ворогів. Тих, хто надає реальну допомогу, від тих, хто лише використовує ситуацію у своїх внутрішньополітичних або геополітичних цілях. Робити заяви про відданість миру – не те саме, що наближати його. Детальніше про майбутній розвиток подій у війні читайте у статті Сергія Корсунського «Кінець війни в Україні: чи можна вже назвати дату».