UA / RU
Підтримати ZN.ua

Закривати небо для цивільної авіації Україна не планує — секретар РНБО

За словами Данілова, для цього немає підстав.

Закривати свій повітряний простір для цивільної авіації Україна не планує, оскільки для цього немає жодних підстав, заявив секретар Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) Олексій Данілов.

"Що стосується деяких компаній, які мають у лізингу літаки і які перестраховуються. Насамперед, це пов'язано з Нідерландами. Ви пам'ятаєте, коли Російська Федерація збила МН17 на території Донецької області. Вони на сьогоднішній день перестраховуються. Ще раз наголошую: ми цього не бачимо, ми закривати не будемо", - повідомив Данілов після зустрічі із представниками Верховної Ради.

На тлі зростання побоювань щодо повномасштабного вторгнення Росії в Україну швейцарська авіакомпанія Swiss, австрійська Austrian Airlines і нідерландська KLM відмовилися від нічної стоянки літаків у Києві, посилаючись на «операційні причини». 13 лютого літак української компанії SkyUp, що летів маршрутом Португалія - Україна, здійснив вимушену посадку в аеропорту Кишинева, оскільки власник літака - ірландський лізингодавець - повідомив про термінову заборону на вліт в Україну. Такі заходи пов'язані, зокрема, із занадто високими ризиками щодо страховки на випадок війни для літаків, які використовують на умовах лізингу.

Читайте також: Шольц оцінив перспективи членства України в НАТО

Щоб зменшити паніку серед авіаперевізників, уряд України пообіцяв виділити понад 16 млрд. грн . для забезпечення безперебійності польотів над територією нашої країни.

Активно обговорюючи терміни, способи та цілі військової операції Росії проти України, експерти та політики здебільшого упускають один аспект: вперше в історії людства повномасштабна війна може розвернутися на території країни, напханої ядерними, хімічними та нафтогазовими об'єктами. Які наслідки воєнні дії можуть мати для України, Європи та світу — читайте у статті Дмитра Менделєєва «Війна у «замінованій» країні…»