UA / RU
Підтримати ZN.ua

Московський патріархат відреагував на перейменування УПЦ МП

УПЦ МП заявила, що закон спрямований на розпалювання міжконфесійного протистояння.

Закон про перейменування Української православної церкви Московського патріархату, який в першому читанні і в цілому підтримала Верховна Рада, націлений на розпалювання міжконфесійного протистояння в державі, заявив секретар Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП Ігор Якимчук.

"Очевидно, що закон спрямований на розпалювання міжконфесійного протистояння в країні і призведе до посилення нестабільності в українському суспільстві", - зазначив Якимчук в коментарі агентству "Інтерфакс".

На думку Якимчука, ухвалений 20 грудня закон далекий від загальноприйнятих міжнародних норм забезпечення свободи віросповідання і є "відверто дискримінаційним щодо Української православної церкви - найбільшої релігійної конфесії України".

За словами секретаря УПЦ МП відповідний документ "покликаний створити умови для захоплень храмів канонічної Церкви".

Раніше Верховна Рада в першому читанні і в цілому підтримала законопроект №5309 про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", що зобов'язує церкви, які входять в структуру релігійної організації, центр якої знаходиться в державі, що зробила військову агресію проти України, вказувати таку належність у своїй назві.

Зокрема Українська православна церква Московського патріархату повинна бути перейменована в Російську православну церкву в Україні. Тепер УПЦ МП протягом чотирьох місяців повинна буде перереєструвати свої статути у Міністерстві юстиції.

Як повідомлялось, 15 грудня об'єднавчий Собор, що проводився у Софії Київській, обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Єпіфанія (Думенка) головою помісної української церкви. 6 січня він отримає від Вселенського патріарха Варфоломія Томос про автокефалію української церкви.

Натомість Українська православна церква Московського патріархату заявила про невизнання результатів собору та підтвердила заяву про припинення євхаристійного спілкування з Констинопольським патріархатом.

Докладніше про майбутнє православного устрою в Україні читайте у статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".