UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захист Мартиненка затягує розгляд апеляції НАБУ на клопотання про закриття справи - ЗМІ

Наступне засідання суду призначено на 13 квітня.

[Media type = "picture" position = "1"] Розгляд апеляційних скарг НАБУ та САП на постанову слідчого судді Солом'янського райсуду Києва, яка зобов'язувало їх розглянути клопотання захисту екс-депутата Миколи Мартиненка про закриття проти нього кримінального провадження, знову перенесено.
Як повідомляють "Наші гроші", наступне засідання суду призначене на 13 квітня. Відзначається, що постанову слідчого судді було прийнято ще 11 січня. Апеляційні скарги НАБУ і САП були подані 18-19 січня, однак їх розгляд постійно переноситься.
Журналісти відзначають, що матеріали справи довго не передавали із суду першої інстанції до апеляційного. Нарешті, через два місяці розгляд скарг призначили на 22 березня, але воно було перенесено, оскільки на засідання прийшов другий адвокат Мартиненка - Олександр Усович, який звернувся до суду з проханням надати йому час на ознайомлення з матеріалами справи. Таким чином, розгляд скарг було призначено на 4 квітня.
Засідання 4 квітня, однак, почалося з того, що адвокат Усович подав клопотання про відвід судді. Свою вимогу він обґрунтував тим, що вона прийняла до розгляду апеляційну скаргу детектива НАБУ. З його точки зору, детектив не мав права подавати подібну скаргу.
Суд пішов на 40-хвилинну нараду, після чого відхилив клопотання Усовича, а після того - оголосив у засіданні перерву до 13 квітня у зв'язку із закінченням робочого дня.
Як відзначають журналісти, з урахуванням нових клопотань, які напевно заявлять адвокати, розгляд скарг НАБУ і САП затягнеться вже на три місяці.
Раніше народний депутат України Сергій Лещенко оприлюднив документи, які підтверджують наявність кримінальної справи проти Мартиненко. У матеріалах містилася інформація про те, що Швейцарія надсилала запит на ім'я голови ГПУ з приводу розслідування кримінальної справи проти Мартиненка. У документах йдеться про те, що Мартиненко інкримінують дві статті – відмивання грошей і отримання хабара. "Тут вказана вся фабула справи про те, що Brаdcrest укладала договір зі Skoda (чеський завод Skoda – ред.) про те, що буде отримувати комісію за все договору з українським "Енергоатомом", - розповів Лещенко.
11 січня Солом'янський суд Києва зобов'язав НАБУ розглянути клопотання захисту Мартиненко про закриття провадження проти нього, і винести рішення з цього приводу протягом 10 днів. У свою чергу, в НАБУ повідомили про те, що розслідування справи щодо Мартиненка продовжиться.
30 березня директор НАБУ Артем Ситник заявив, що його відомство перебуває на фінальній стадії розслідування справи екс-депутата Миколи Мартиненка, відкритого за фактами отримання неправомірної вигоди при закупівлях державного підприємства НАЕК "Енергоатом" устаткування у чеської компанії Škoda JS.
Голова НАБУ назвав маніпуляцією рішення суду, яке наказує закрити справу Мартиненко. "По-перше, сама постанова незаконна. Питання про зобов'язання закриття справи не входить до компетенції суду. Це рішення явно незаконне. По-друге, там було зобов'язання розглянути клопотання, а не закрити справу. Команда захисту Мартиненко все це спотворює. Це постійний, безперервний процес: замість того, щоб працювати в правовій площині, окремі захисники переносять захист свого клієнта в Фейсбук", - заявив Ситник.