Масові протести почнуться в Україні тоді, коли у людей остаточно вичерпаються матеріальні ресурси, і їм стане все одно. Поки ще критичної маси таких людей немає. Таку думку висловив заступник директора Інституту соціології Євген Головаха в інтерв'ю DT.UA.
"Пом'якшують два чинники. Перший - так, субсидії, які дають тому, хто готовий оголосити себе жебраком. Другий - все-таки в масі своїй регулярні виплати зарплат бюджетникам. Це дозволяє хоч якось виживати, зводячи кінці з кінцями. Є ще третій фактор - поки кордони відкриті, люди можуть виїжджати на заробітки", - сказав експерт.
Крім того, соціолог зазначає, що поки є війна, на неї можна все списувати.
"І для багатьох це теж є стримуючим фактором, щоб не змести владу - щоб не зіграти на руку ворогові. Оскільки в умовах війни до цього можна апелювати завжди, то влада і консервує ситуацію гібридної війни. Звідси може виникати тупикова ситуація уповільненої війни, при якій все одно будуть гинути люди", - зазначає Головаха.
Також людей можуть вивести політики, які були "з тієї чи іншої причини викинуті з системи".
Світлана Орел у статті для DT.UA Економіці потрібні не імітація реформ, а ефективні рішення зазначає, що в Україні сьогодні багато говорять про реформи, але люди, особливо в глибинці, досі не відчули жодних позитивних змін. Навпаки, тарифи і ціни ростуть, рівень життя падає, триває руйнація інфраструктури, бізнес, навіть той, який ще вчора відчував себе впевнено, ледве тримається. Все просто кричить - модернізації, вкладень, запуску по-новому.
Детальніше про ситуацію в Донбасі, про гібридну війну Росії з Україною, державі і суспільстві читайте в інтерв'ю Алли Котляр із заступником директора Інституту соціології Євгеном Головахою "Поки наша єдина надія - західний контроль" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".