UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загострення в Донбасі: загинув український боєць

Бойовики обстрілювали українські позиції з ствольної артилерії і важких мінометів.

Унаслідок ворожих обстрілів у зоні проведення операції Об'єднаних сил у середу, 15 січня, загинув український військовослужбовець. Бойовики російсько-окупаційних формувань активно застосовували ствольну артилерію, важкі міномети й оснащені боєприпасами безпілотники. З початку доби противник дев'ять разів порушив режим припинення вогню, повідомляє прес-центр штабу ООС.

П'ять ворожих обстрілів було зафіксовано в зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід", ще чотири – в зоні відповідальності ОТУ "Північ".

По Оріховому на Луганщині окупанти двічі відкривали вогонь зі ствольної артилерії і важких мінометів, випустивши по українських позиціях шість гаубичних снарядів калібру 152 міліметра і 27 120-мм мінометних мін.

Новотошківське зазнало обстрілу з автоматичних станкових гранатометів і також опинилося під мінометним вогнем, противником було випущено 14 мін калібру 120 міліметрів.

По Світлодарську бойовики завдали удару з 82-мм міномети, випустивши дві міни.

На позиції Збройних сил України поблизу Павлополя на Донеччині ворожі БПЛА скинули шість гранатометних пострілів ВОГ-17 калібру 30 міліметрів.

Василівку бойовики обстрілювали з великокаліберного кулемета, а в районі Авдіївки була зафіксована снайперська активність противника. По Пісках окупанти вели вогонь з великокаліберних кулеметів і гранатометів.

У штабі також запевнили, що на ділянках розведення в районі Станиці Луганської, Золотого і Богданівки підтримувався режим тиші.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ і продовження розмінування.

Однак на останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не домовилися про дату чергового перемир'я. Натомість ТКГ підтвердила прихильність оголошеному ще в липні "хлібному перемир'ю" за час якого в зоні ООС загинули 46 українських військовослужбовців і один мирний мешканець.

26 червня, ще до узгодження "перемир'я",українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася. Тим не менш, 1 жовтня Володимир Зеленський повідомив про погодження так званої "формули Штайнмаєра" й анонсував виведення українських військ із Золотого і Петрівського.

З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.

Детальніше про виведення підрозділів Об'єднаних сил з займаних позицій і прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведеннням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".