7 березня у Гаазі відбулися слухання за позовом України проти Росії. Київ висунув претензії через спотворення російською стороною поняття «геноцид» для виправдання збройної агресії.
Українська сторона просить Міжнародний Суд ООН ухвалити тимчасові заходи: зобов’язати рф зупинити збройну агресію на території України та гарантувати, що військові та інші збройні підрозділи під її контролем припинили участь у військових діях.
Водночас сподіватися, що рішення суду яким би воно не було, зупинить російську агресію, не варто, попереджає ексзаступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов у статті «Заборонений прийом: як Росія маніпулює поняттям геноцид».
«Якщо воно буде прийняте на користь України, то це ще один інструмент, який, поруч з іншими, веде до повної політичної ізоляції Росії. Та черговий аргумент, що доводить абсолютну безпідставність російських звинувачень і спроб виправдати агресію щ до України», - пояснює він.
Водночас питання дієвості інструментів міжнародного права в запобіганні агресії залишається відкритим. Адже поки жодні санкції та правові рішення так і не змогли вберегти центр Європи від збройної агресії. І це серйозний виклик для цивілізованого світу, за вирішення якого необхідно братися просто зараз.
У Міжнародному суді ООН в Гаазі відбулися слухання у справі «Україна проти Росії». Цього разу Київ намагається притягнуті рф до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії проти нашої країни. Про особливості справи та на що варто очікувати українцям – читайте в статті ексзаступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова «Заборонений прийом: як Росія маніпулює поняттям геноцид».