UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заарештовані у "справі Клименка" автомобілі виставили на аукціон

За п'ять автомобілів сподіваються отримати не менше 7 млн гривень.

П'ять легкових автомобілів орієнтовною вартістю близько 7 млн грн, які раніше заарештували в рамках розслідування "справи Клименка", передали Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами держпідприємству "СЕТІВ" для продажу на аукціоні.

У п'ятницю на території ДП "СЕТІВ" п'ять автомобілів представницького класу, готових до аукціону, продемонстрували журналістам. Голова Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, Антон Янчук розповів, що це перша передача активів, заарештованих у кримінальних провадженнях, для реалізації.

Представлені п'ять автомобілів будуть продані на торгах 20 листопада цього року. Генеральний директор ДП "СЕТІВ" Віктор Вишньов зазначив, що вартість автомобілів орієнтовно становить близько 7 млн грн. Зокрема BMW Alpina оцінений у понад 2,3 млн грн, BMW X6 - 2,2 млн грн, Mercedes GLE - понад 1,3 млн грн та два автомобіля Toyota Camry - близько 0,5 млн грн кожен.

За словами Янчука, автомобілі, заарештовані на підставі судових рішень, що були передані в управління Нацагентству з ініціативи Головної військової прокуратури. Після їх реалізації отримані кошти мають надійти на депозитний рахунок Нацагентства, на якому вони будуть находяться до завершення розслідування кримінального виробництва.

"Якщо власник (активів) буде визнаний винним у вчиненні злочину або в рамках кримінального провадження буде доведено, що ці активи є похідними від злочину, тоді кошти, одержані від їх реалізації, підлягають конфіскації і не будуть перераховані до держбюджету. Якщо власник буде визнаний невинним у вчиненні злочину буде доведено, що ці активи не є похідними від злочину, то всі отримані від реалізації кошти плюс нараховані відсотки отримає власник", - пояснив глава Нацагентства.

Така процедура, за його словами, передбачена для збереження вартості автомобілів як активів, які швидко втрачають свою цінність.

"Це одночасно і в інтересах держави на випадок конфіскації, і в інтересах власника у випадку, якщо він буде визнаний невинним у скоєнні злочину", - сказав Янчук.

У цілому Нацагентству передано 22 автомобіля, конфіскованих у рамках розслідування "справи Клименка".

Нагадаємо, правоохоронці заарештували 154 об'єкти нерухомого майна в Україні, 22 елітних транспортних засоби, тисячу залізничних піввагонів на суму 900 млн гривень і корпоративні права юридичних осіб – на понад 400 млн гривень, які належать Олександру Клименку.

Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про те, що за результатами розслідування справи про створення злочинної організації екс-міністром Олександром Клименком 46 особам оголошено про підозру у скоєнні злочинів, 9 осіб залишаються під вартою, 18 – під заставою.

Протягом 24-25 травня Печерський суд Києва звільнив з-під варти дев'ять затриманих під заставу або особисте зобов'язання.

14 червня Олександр Клименко отримав повідомлення про підозру у скоєнні кримінальних злочинів, заявив військовий прокурор Анатолій Матіос.