UA / RU
Підтримати ZN.ua

За "законом Савченко" на волю виходять серйозні злочинці – заступник міністра юстиції

Вихід злочинців на свободу є великим ризиком, адже система не була побудована для того, щоб ресоціалізовувати людину, вважає Севостьянова.

За так званим "закону Савченко" в Україні на волю виходять "серйозні злочинці, які скоюють нові злочини вже через кілька днів після звільнення. У зв'язку з цими ризиком в країні необхідно створити ефективну систему пробації закону, заявила в ефірі "5 каналу"перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова.

"У нас в Україні з прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу в 2012 році дуже гуманизувалося кримінально-процесуальне законодавство", - зазначила заступник міністра.

За її словами, на момент прийняття нового КПК у в'язницях перебувало близько 140 тис. ув'язнених, до початку реформи пенітенціарної системи їх кількість було вже 70 тис., після прийняття "закону Савченко", ця цифра знизилася до 65 тис. ув'язнених. Зараз же, заявила Севостьянова, "на волю виходять серйозні злочинці, що є великим ризиком, адже система не була побудована для того, щоб ресоціалізовувати людину".

Вона зазначила, що люди, які відбувають покарання за нетяжкі злочини і раніше, до прийняття згаданого закону, могли скористатися умовно-достроковим звільненням – УДЗ.

"Всі ті, хто мали дуже незначні і не тяжкі злочини, вони вже і так виходять за УДЗ, з допомогою інших інструментів. А зараз у нас скорочуються завдяки "закону Савченко" терміни для дуже серйозних злочинців. І це є дуже великий ризик, тому що, на жаль, наша радянська система не була побудована для того, щоб ресоціалізовувати людиу", - зазначила Севостьянова.

Суть Закону "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення в строк покарання" - зараховувати один день перебування в СІЗО два дні позбавлення волі. Така пропозиція знайшла підтримку в стінах парламенту, і 26 листопада 2015 р. ВР прийняла закон, в якому чітко прописано, що саме слід вважати терміном попереднього ув'язнення, та встановлено порядок розрахунку співвідношення між часом перебування в СІЗО та іншими видами покарань, крім позбавлення волі.

Глава Нацполиции Хатія Деканоїдзе в інтерв'юZN.UA зазначила, що з-за закону Савченко відбувається велика біда. "Шість тисяч осіб вже вийшли з ув'язнення. 90% цих людей - досить вагомі в кримінальному світі люди, які скоїли тяжкі злочини. Потрібно вносити зміни в цей закон", - підкреслила Деканоїдзе.

Детальніше про похід до звільнення ув'язнених також читайте у статті "Міфи "Закону Савченко" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".