За рік кількість українців, які позитивно оцінюють події в Україні зменшилася з 57,2 до 21,6%. При цьому кількість українців, які песимістично налаштовані щодо подій в Україні, зросла з 16,8 до 61,3%. Про це свідчать дані дослідження, проведеного Центром Разумкова.
"Протягом року спостерігається зменшення частки громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються в правильному напрямі. Відповідно, зростає частка тих, хто має протилежну точку зору і зменшується частка тих, хто не визначився. Так, в порівнянні з вереснем 2019 року, частка оптимістів знизилася з 57,2% до 21,6%, песимістів - зросла з 16,8% до 61,3%, на 9% менше стало тих, хто не міг визначитися", - йдеться в результатах дослідження.
У той же час, досить високий рівень очікувань щодо спроможності України подолати існуючі проблеми та труднощі, якщо не протягом найближчих декількох років (20,2%), то в більш віддаленій перспективі (47,2%).
"Важко сказати, наскільки респонденти пов'язують тимчасові рамки власних надій з тривалістю повноважень чинного Президента, але ставлення громадян до дій і заяв В.Зеленського по відновленню миру на Донбасі є більш позитивним, ніж до його діям та заявам на більшість інших тем", - додали в результатах дослідження.
Згідно ще одного дослідження, українці за останні 9 років стали менше поважати владні інститути. Дев'ять років тому до держвлади позитивно ставилися 50%, а сьогодні таких лише 31,9%.
Детальніше про те, як влада України стрімко втрачає довіру народу читайте в матеріалі "Зеленський втрачає довіру українців на тлі погіршення ситуації в країні".