Думки про те, чи є Україна зараз дійсно незалежною державою, розділилися порівну та статистично значуще не відрізняються: 43,1% відповіли "так", 44,7% - "ні", свідчать данні серпневого опитування Центра Разумкова.
Рік тому частка тих, хто позитивно відповів на питання, чи є Україна дійсно незалежною державою, була меншою, ніж частка тих, хто відповідав негативно (відповідно 38,8% і 47,2%).
На сьогодні у Західному та Центральному регіонах більшість опитаних вважають, що Україна є дійсно незалежною державою, на Півдні, Сході та Донбасі частіше дотримуються протилежної точки зору.
Третина (36,1%) опитаних вважають, що їхня родина більше виграла від здобуття Україною незалежності, приблизно стільки ж (35,7%), дотримуються думки, що їх родина більше втратила від здобуття незалежності. У Західному регіоні спостерігається найбільше перевищення частки тих, хто вважає, що їх родина виграла, над часткою тих, хто дотримується думки, що їх родина втратила від здобуття незалежності (відповідно 55,5% і 18,8%), у Центральному регіоні – відповідно 40,8% і 24,0%. У Південному, Східному регіоні та на Донбасі більш поширена точка зору, що їх родина більше втратила: у Південному регіоні – відповідно 21,5% і 49,1%, у Східному регіоні – відповідно 24,9% і 54,3%, на Донбасі – відповідно 23,7% і 52,7%. Серед представників вікових груп, молодших 50 років, відносну більшість (від 37% до 41%) становлять ті, хто вважає, що їх родина більше виграла від незалежності, тоді як серед тих, кому більше 50 років, відносну більшість (від 43% до 45%) – ті, хто вважає, що їх родина більше втратила.
Нагадаємо, що майже три чверті громадян (72,2%) знову підтримали б незалежність України на референдумі. При цьому підтримка громадянами державної незалежності України є найвищою за час дослідження цього питання Центром Разумкова (з 2001 року).
Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 7 по 16 серпня 2015 року серед 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.