UA / RU
Підтримати ZN.ua

За останні 2,5 року правоохоронці використовували інсценування вбивства понад 30 разів - Луценко

Така імітація передбачена статтею 271 КПК України і називається "Контроль за вчиненням злочину".

В Україні за останні два з половиною роки правоохоронці понад 30 разів використовували імітацію вбивства у розслідуванні різних злочинів, діючи при цьому у межах закону, написав генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook.

"Чому при розслідуванні замаху на життя Бабченко слідство вдалося до імітації вбивства? Така імітація передбачена ст. 271 КПК і використовувалася понад 30 разів за останні 2,5 роки", - написав він.

У Кримінальному Процесуальному кодексі України існує стаття 271 (Контроль за вчиненням злочину). Дана стаття передбачає, що такий контроль може здійснюватися у випадках наявності достатніх підстав вважати, що готується вчинення або вчиняється тяжкий чи особливо тяжкий злочин. При цьому, контроль може проводитися у різних форматах, серед яких - "імітування обстановки злочину".

Разом з тим, зазначається, що під час підготовки та проведення заходів з контролю за вчиненням злочину забороняється провокувати (підбурювати) особу на вчинення цього злочину з метою його подальшого викриття, допомагаючи особі вчинити злочин, який вона би не вчинила, якщо би слідчий цьому не сприяв, або з цією ж метою впливати на її поведінку насильством, погрозами, шантажем.

Здобуті в такий спосіб речі і документи не можуть бути використані у кримінальному провадженні.

Увечері 29 травня офіційні особи повідомили про те, що журналіста Аркадія Бабченка застрелили в Києві. Наступного дня керівництво ГПУ І СБУ повідомило, що"вбивство" Бабченка було інсценовано в рамках спецоперації з виявлення замовників і організаторів цього злочину.

За даними слідства, російські спецслужби замовили вбивство журналіста, організатором і виконавцями виступили громадяни України. 30 травня оперативники СБУ затримали в Києві ймовірного організатора замаху на Бабченка. Підозрюваним виявився український підприємець Борис Герман, власник підприємства з виробництва зброї. 31 травня підозрюваного заарештували на 60 діб без права внесення застави.

У залі суду Борис Герман назвав себе агентом української контррозвідки і заявив, що організація замаху на Бабченка була частиної спецоперації спецслужб. За його словами, контррозвідка санкціонувала та документувала його спілкування з представником "Фонду Путіна" В'ячеславом Пивоварником, який займається фінансуванням російських агентів і диверсантів, а також українських організацій та політичних партій, які діють в інтересах Кремля.

Вбивство Бабченка доручили бійцю "Правого сектора" Олексію Цимбалюку. Отримавши "замовлення", ветеран АТО того ж дня повідомив про підготовку злочину СБУ.

Детальніше про спецоперацію СБУ читайте в матеріалі DT.UA "Інсценування вбивства журналіста Бабченка: як це було".