UA / RU
Підтримати ZN.ua

За фактом нападу на Гандзюк зареєстрували дві справи – генпрокурор

Першу справу - щодо виконавців розслідує поліція, другу справу - щодо замовників розслідує СБУ.

За фактом нападу на активістку, чиновницю Херсонської міської ради Катерину Гандзюк існують дві справи. Як повідомив в інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ" генеральний прокурор України Юрій Луценко, справу щодо виконавців замаху розслідує Національна поліція, справу щодо замовників – Служба безпеки.

За словами генпрокурора, він не повністю передав справу замаху на Гандзюк до СБУ, тому що Нацполіція оперативно затримала підозрюваних у скоєнні цього злочину.

"Коли я її провідував в лікарні, Катя заявила, що хотіла б, щоб справу розслідували в СБУ. І навіть вказала на кількох офіцерів, з якими знайома і яким довіряє. Коли я вийшов з лікарні, вирушив у робочу поїздку до Полтави. І якби нічого не сталося, я б підійшов до комп'ютера і передав справу до СБУ. Але за цей час поліція – треба віддати їй належне – затримала першого підозрюваного (версія, яка згодом відпала), а потім і наступних чотирьох підозрюваних у скоєнні цього замаху", - пояснив Луценко.

Він зазначив, що поліція спрацювала результативно, але Гандзюк та її представники наполягали, щоб саме СБУ встановлювала замовника.

"Тому я прийняв рішення зареєструвати ще одну справу – щодо замовника. І доручив його СБУ. Звичайно, під процесуальном наглядом ГПУ", - пояснив голова Генеральної прокуратури.

За словами Луценка, першу справу щодо виконавців розслідує поліція, і до матеріалів цієї справи у СБУ є повний доступ, другу справу – щодо замовників розслідує СБУ і прокурорська група у цій справі за необхідності координує їхні дії.

"Позавчора ми перебували на стадії, коли з чотирьох затриманих у справі троє чітко показували про свою роль у вчиненні злочину. Один з них купував кислоту, виконував замах, і на його руках виявлені сліди хімічних опіків. Хімічні речовини знайдені; ми знаємо, де їх зберігали, переливали і т. п. Ключове питання стосується того, хто організовував і замовляв цю справу. Організатора ми бачимо – і до вчорашнього дня він мовчав. Від його найближчих свідчень у СБУ залежить відповідь, хто замовник", - розповів Луценко.

31 липня невідомий облив кислотою радницю мера Херсона Катерину Гандзюк. Постраждалу із серйозними опіками 40% тіла доставили до реанімації.

3 серпня поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого мешканця Херсона Миколи Новікова. Суд заарештував його без права внесення застави. Сама потерпіла та свідки Новікова не впізнали. 22 серпня прокуратура відмовилася від висунутої йому раніше підозри, і Новікова звільнили з-під варти.

У другій половині серпня поліція затримала ще п'ятьох підозрюваних. Чотирьом з них суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, одного – відправив під домашній арешт і зобов'язав носити електронний браслет.

Одним із заарештованих є Віктор Горбунов затриманий на базі "Правого сектору". Саме він, за даними слідства, придбав кислоту для нападу. Боєць "Української добровольчої армії" (УДА) Володимир Васянович, ймовірно, брав участь у нападі в якості спостерігача. Підозрюваний Вишневський, за даними слідства, виконував у групі роль водія. Організатором злочину слідство вважає бійця УДА, колишнього оперативника Сергія Торбіна. Усі підозрювані, крім нього, зізналися у злочині.