За минулу добу в зоні проведення антитерористичної операції поранені четверо військових, загиблих немає, повідомив на брифінгу речник Міністерства оборони з питань АТО Андрій Лисенко в середу, 14 грудня.
За словами спікера, бойовики знизили кількість обстрілів на всіх напрямках до 15 (у порівнянні з 42-а станом на 12 грудня). При цьому більшість з них проводиться з великокаліберних мінометів та артилерії.
На луганському напрямку бойовики використовували міномети калібру 82 і 120 мм. З них обстрілювали позиції ЗСУ близько Кримського і Новоолександрівки. Всього по цих позиціях випущено 14 мін.
Інтенсивний обстріл бойовиками Станиці Луганської знову завадив розведення сил і засобів на цій ділянці, що передбачено Рамковою угодою Тристоронньої контактної групи від 21 вересня 2016 року.
На донецькому напрямку інтенсивні мінометні обстріли здійснювалися бойовиками по позиціях бійців ЗСУ в Авдіївці і Луганському. За сім годин на даній ділянці окупанти випустили 83 міни. Внаслідок обстрілу бойовиків згорів приватний будинок, ніхто з мешканців не постраждав. По позиціях українських військових в Луганському працював снайпер. Під Верхнєторецьком бойовики влаштували провокацію з використанням міномета.
На маріупольському напрямку знизилися кількість і інтенсивність обстрілів, але все ще використовується артилерія. Зокрема, в Широкіному та Бердянському. Позиції бійців ЗСУ у Мар'їнці і Талаківці бойовики обстрілювали з легкої зброї. У темний час доби по Новотроїцькому окупанти випустили чотири мінометні міни.
Під час зустрічі "Нормандської четвірки" в ніч на 20 жовтня учасники зустрічі в Берліні погодилися з безальтернативністю Мінських домовленостей і домовилися про спільну розробку "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.
Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" через відмову очільника МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщення збройної місії ОБСЄ у Донбасі.
Детальніше про основні проблемні питання деокупації Криму і ОРДЛО читайте у статті Костянтина Батозського "Деоккупация: початок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".