З початку року російські силовики провели в анексованому Криму понад 70 незаконних обшуків, 69 затримань і 200 арештів. За вісім місяців 2019-го було затримано 57 кримських татар, повідомив член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.
"У першому півріччі 2019 року зафіксовано 73 незаконних обшуків у Криму (55 - у будинках кримських татар), 69 затримань (57 - кримських татар), 57 допитів, 200 арештів, 381 порушення права на справедливий суд", - цитують Барієва "Українські новини".
При цьому 36 заарештованих окупанти Криму незаконно етапували з півострова.
"Цікава тенденція у цьому півріччі - почали затримувати жінок. Так, у поточному році були затримані три кримськотатарські жінки", - наголосив член Меджлісу.
За його словами, кількість незаконних дій російських силовиків щодо проукраїнських активістів і кримських татар залишається на рівні попереднього року, пише Lb.ua.
Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".
Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".
Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".