UA / RU
Підтримати ZN.ua

З початку року шість тисяч військових виявили бажання служити за контрактом – Міноборони

Служити за контрактом бажають жителі всіх областей України.

У міністерстві оборони повідомили, що в Україні з початку 2016 року кількість військовослужбовців, які бажають укласти контракт зі Збройними силами, зросла у 20 разів порівняно з груднем 2015 року. Як повідомила прес-секретар Міноборони Вікторія Кушнір, кількість охочих служити за контрактом зросла до шести тисяч.

"Дієвими стимулами вступу на військову службу за контрактом у Збройних силах України є можливість отримати безкоштовну вищу освіту, виплата одноразової допомоги мобілізованим військовослужбовцям при укладенні контракту, істотне підвищення грошового забезпечення військовослужбовців", - зазначила Кушнір.

Вона підкреслила, що бажання укласти контракт з армією "масово виявляють" жителі всіх областей України.

"Серед військових професій, які зараз найбільш затребувані української армії, - танкісти, артилеристи, механіки-водії, спеціалісти протиповітряної оборони, а також медики, ремонтники, зв'язківці", - сказала представник Міноборони.

Наприкінці січня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що на даний момент військову службу за контрактом в ЗСУ проходять близько 140 тисяч чоловік.

Раніше президент України Петро Порошенко пообіцяв підвищити зарплати військовим-контрактникам в 2,5 рази.

У серпні 2015 року Петро Порошенко заявив, що в Україні повинна бути створена професійна контрактна армія, але в умовах збереження військової загрози з боку Росії не можна відмовлятися від призову, тому нинішня шоста хвиля мобілізації, швидше за все, не буде останньою.

Директор Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак в своїй статті для ZN.UA"Повний назад, або Алхімія військової реформи" висловлює точку зору, що найважливішим вектором реформування Збройних сил є перегляд принципів як озброєння, так і комплектування армії. На думку експерта, Україна могла б витратити на реформування армії не стандартні 5-7 років, а чотири роки, "визначивши етапи і випустивши програмні документи, розподіливши повноваження між гілками влади, створивши вертикаль управління ОПК з віце-прем'єр-міністром на чолі". Армія, укомплектована професіоналами і оснащена новітніми системами озброєння, включаючи високоточні, могла б допомогти Україні перетворитися в "європейський Тайвань".