UA / RU
Підтримати ZN.ua

З початку дії "шкільного перемир'я" бойовики майже 500 разів його порушили

У Мінську обговорили додаткові заходи для забезпечення режиму тиші в зоні ООС.

Бойовики російсько-окупаційних формувань майже 500 разів порушили режим припинення вогню в зоні проведення операції Об'єднаних сил з 29 серпня – дня, коли почало діяти "шкільний перемир'я". Ця інформація була озвучена українською стороною в ході засідання Тристоронньої групи в Мінську в середу, 19 вересня.

"Постійної тиші немає. Протягом дії "шкільного перемир'я" українська сторона зафіксувала 489 обстрілів з боку НЗФ ОРДЛО, у тому числі зі зброї, забороненої Мінськими угодами – артилерії і мінометів", - повідомила прес-секретар екс-президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці у Facebook за підсумками зустрічі в Мінську.

Крім обстрілів позицій Збройних сил України окупанти неодноразово відкривали вогонь по цивільних об'єктах. Зокрема, обстрілів зазнали житлові квартали Красногорівки, Майорського, Водяного. Спостерігачі СММ ОБСЄ зафіксували двократне збільшення кількості обстрілу з 3 по 9 вересня.

Бойовики також продовжують перешкоджати доступу спостерігачів ОБСЄ до різних об'єктів і населених пунктів на окупованій території.

"Аналіз звітів СММ ОБСЄ свідчить, що протягом "шкільного перемир'я" (останній врахований звіт - 16 вересня) з боку НЗФ ОРДЛО мали місце 35 недопусков і 16 істотних затримок", - уточнила Оліфер.

Українська сторона в черговий раз вказала на необхідність виведення російського окупаційного контингенту з Донецької та Луганської областей, припинення поставок зброї і боєприпасів, а також фінансування бойовиків Росією.

Обговорюючи візит координатора підгрупи від ОБСЄ Тоні Фріша до ОРДЛО, представники України звернули увагу, що окупанти не пустили його до українських заручників.

"Українська сторона висловила сподівання на те, що представники ОБСЄ відвідають всіх осіб, яких ми відзначили і до яких Тоні Фріша не пустили. Важка робота зі звільнення заручників триває", - зазначила прес-секретар Кучми.

Вона також повідомила, що в ході засідання підгрупа з безпеки підготувала пропозиції щодо додаткових заходів, спрямованих на підтримання режиму тиші в Донбасі.

Як повідомлялося, 22 серпня учасники Тристоронньої контактної групи в Мінську погодили безстрокове припинення вогню з 29 серпня у зв'язку з початком навчального року. "Шкільне перемир'я" стало вже 16-м з початку війни у Донбасі. Як і всі попередні перемир'я, воно було порушене бойовиками російсько-окупаційних формувань у перший же день.

30 квітня, президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення антитерористичної операції на сході України та початок Операції об'єднаних сил. 16 березня президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об'єднаних сил.

Детальніше про перспективи деокупації/реінтеграції Донбасу читайте в матеріалі Олександра Пунтуса "Воювати по-новому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".