UA / RU
Підтримати ZN.ua

З моменту введення в експлуатацію "Молоти" вибухали 12 разів – експерти

З них третина випадків – через передчасне спрацювання підривника.

За два роки експлуатації міномета "Молот" зафіксовано 12 випадків вибухів цього озброєння через позаштатне спрацювання, повідомив під час засідання парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони начальник Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗСУ Ігор Чепков.

"Міномет "Молот" знаходиться в експлуатації з 2016 року. Якщо аналізувати всі випадки, які призвели до втрат особового складу, то за весь час відбулося 12 підривів через позаштатне спрацювання міномета", - цитує Чепкова "Укрінформ".

З цих 12 випадків вісім відбулося внаслідок подвійного заряджання, ще чотири – внаслідок передчасного спрацювання підривника. Ще один міномет "Молот" був зруйнований унаслідок бойового зіткнення.

Раніше голова парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін повідомив про те, що метал для мінометів "Молот" не відповідає технічним характеристикам. "Експерти по металу стверджують, що марка сталі стволів не відповідає технічним характеристикам – вона м'якша, ніж повинна бути", - зазначив він.

Читайте також: Слідство розглядає три версії вибуху міномета "Молот" на Рівненському полігоні

Нагадаємо, вранці 6 липня на території Рівненського загальновійськового полігону під час навчань вибухнув міномет М120-15 "Молот". Унаслідок події загинули троє військовослужбовців, ще дев'ятеро дістали поранення. Основною версією загибелі військовослужбовців є порушення заходів безпеки, заявили у Міністерстві оборони України.

Відкрито провадження за ч. 3 статті 414 Кримінального кодексу України (порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточуючих).

Президент Петро Порошенко заборонив до повного закінчення розслідування застосовувати на навчаннях міномети, через які стався трагічний інцидент.