З понеділка, 25 січня, столичні школярі повертаються за парти, до класичного процесу освіти.
Про це на брифінгу заявив Київський міський голова Віталій Кличко.
"Усі школи Києва готові до відновлення навчального процесу. В установах впровадили оновлений санітарний регламент. Місто в повному обсязі забезпечив всі комунальні установи дезінфікуючими засобами, а також розробило чіткий механізм дій у випадку виявлення спалахів захворювання в навчальних закладах", - розповів він.
Кличко запевнив, що якщо епідеміологічна ситуація погіршиться, то буде застосована змішана система навчання - коли на дистанційне навчання будуть відправляти не всіх школярів, а окремі класи або закривати на карантин окремі школи.
Мер нагадав, що столичні дитсадки продовжують працювати у звичайному режимі. Зараз на карантині знаходиться одна установа дошкільної освіти - в Шевченківському районі.
Раніше повідомлялося, що після завершення карантину учні випускних класів повернуться до змішаної форми навчання. Також тривають консультації з Міністерством охорони здоров'я щодо повернення учнів інших класів до повноформатного або змішаного навчання.
Після 24 січня, коли в Україні завершиться так званий локдаун, студенти будуть продовжувати навчання в змішаній або очною формою, повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет. Він зазначив, що необхідно також організувати проведення практики з дотриманням карантинних заходів.
"Позиція МОН наступна: при сприятливій санітарно-епідемічної ситуації студенти закладів професійної (професійно-технічного), професійного передвищої і вищої освіти повинні продовжити навчання в змішаному форматі або очно", - написав Шкарлет в Telegram.
За його словами, вищі навчальні заклади будуть самостійно вирішувати, коли й в якій формі організовувати навчання. Вищі навчальні заклади повинні це робити з урахуванням епідситуації в регіоні.
В Україні з 8 по 24 січня діють посилені карантинні обмеження, введені з метою запобігання поширенню хвороби COVID-19. На час так званого локдауну навчальним закладам рекомендували продовжити канікули, які тривали з 25 грудня по 10 січня, або проводити уроки дистанційно. Більшість міст вирішили застосувати дистанційне навчання, в Києві продовжили канікули до 18 січня, а в Харкові канікули продовжили тільки для молодших школярів до 22 січня. При цьому Міносвіти рекомендувало скоротити онлайн-уроки по часу.
Детальніше про те, як змінилися викладачі та студенти, чому навчилися за період віртуального навчання? Читайте в статті Євгена Сакала "Уроки цифрової освіти".