UA / RU
Підтримати ZN.ua

YouTube попередив UATV про можливе блокування інтерв'ю про "Хізб ут-Тахрір" через лист Роскомнадзору

Це не перший випадок, коли YouTube пропонує українським ЗМІ видалити контент, який, за заявою Роскомнадзору, "містить заклики до здійснення екстремістської діяльності".

Український телеканал UATV отримав попередження від відеохостингу YouTube про можливе блокування інтерв'ю про "Хізб ут-Тахрір" через скарги Роскомнадзору, повідомляє пресслужба каналу.

"Компанія YouTube проінформувала редакцію UATV, що після повідомлення Роскомнадзору Google може заблокувати інтерв'ю з керівником інформаційного офісу "Хізб ут-Тахрір" в Україні Фазилом Амзаевим, яке було опубліковане в 2017 році", - йдеться в повідомленні.

В інтерв'ю UATV Фазил Амзаев розповів про чергові обшуки і арешти в Криму, про те, як ФСБ переслідує кримських татар, і можливо сподіватись на звільнення 48 політв'язнів з Криму.

У листі в редакцію YouTube повідомляє, що отримав повідомлення від Федеральної служби з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор) про те, що інтерв'ю порушує федеральний закон РФ № 149-ФЗ "Про інформацію, інформаційні технології і захист інформації".

"Роскомнадзор додав наступну URL-адресу в список заборонених матеріалів... Якщо ви не видалите контент, компанія Google може бути змушена заблокувати його", - наголошується в листі.

Канал UATV письмово поінформував YouTube про те, що відео не містить забороненої символіки, закликів до порушення законів або до масових заворушень.

Це не перший випадок, коли YouTube пропонує українським ЗМІ видалити контент, який, за заявою Роскомнадзору, "містить заклики до здійснення екстремістської діяльності".

Нагадаємо, 14 лютого, російський силовики провели чергові обшуки в будинках кримських татар. Обшуки проводилися в Емірусеїнових, Абдулганієвих і Абхаїрова у смт Октябрське та селі Амурське (Красногвардійський район) в анексованому Криму. Проти усіх трьох порушено кримінальні справи за підозрою в організації та участі у діяльності забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір"

У зв'язку з незаконними обшуками й арештами кримських татар Нацполіція АР Крим відкрила кримінальне провадження за ознаками злочину ч. 2. ст. 162 (порушення недоторканносіт житла) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі до п'яти років. Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженню здійснюється прокуратурою АР Крим.

Пізніше Слідчі Головного управління Нацполіції в Автономній Республіці Крим відкрили провадження за частиною 1 статтею 146-1 Кримінального кодексу України (насильницьке зникнення) через незаконне затримання Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаірова і Рустема Емірусеінова.

Крім того, окупанти примусово записали громадянином РФ Ескендера Абдулганієва, якого разом з іншими кримськими татарами затримали 14 лютого.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".